Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły Wychowanie przez Sukces

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Poznaj szczegóły

LICZNIK ODWIEDZIN

Odsłon : 2287205
Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości 

dziennik elektroniczny

więcej ...

REALIZOWANE PROJEKTY

WSPARCIE PRASKICH SZKÓŁ

 


 

 


MOJA PRZYSZŁOŚĆ

PRZEWODNIK

po PRADZE

wersja angielska

więcej...

Strona Wyróżniona

w Konkursie

więcej...Designed by:

Drukuj Email

Wycieczka Działdowo-Grunwald-Nidzica

Dnia 15 maja klasy 7b, 7c i 6b udały się na jednodniową wycieczkę „Szlakiem Zamków Krzyżackich”. Pierwszym etapem podróży było Działdowo. Tutaj w miejscowym Interaktywnym Muzeum Państwa Krzyżackiego prześledziliśmy dzieje zakonów rycerskich, zgłębiliśmy tajniki średniowiecznej kuchni, dowiedzieliśmy się m. in., że chętnie spożywano łapy niedźwiedzia.

Oto przepis, jeśli ktoś miałby ochotę (nie dotyczy naszych Pań kucharek):

„Łapy sparzyć ukropem, trzymając je w nim przez kilka minut, żeby potem łatwiej móc oskrobać sierść. Po należytym oczyszczeniu łapy wymyć w zimnej wodzie, następnie gotować je z włoszczyzną i korzeniami 3-4 godziny aż zmiękną o tyle, że się dadzą palcami przeszczypnąć. Pozostawiwszy łapy w smaku aż ostygną, podawać na zimno z octem i oliwą lub sosem musztardowym”.

Dzięki ekranom dotykowym oraz projekcjom 3D widzieliśmy animacje bitew i makiety pól bitewnych. Po zakończeniu zajęć w Muzeum udaliśmy się na Pola Grunwaldzkie. Tam, przy Pomniku Bitwy Grunwaldzkiej przewodnik przeprowadził z nami lekcję edukacyjną poświęconą wydarzeniom z 15 lipca 1410 r.

Z pól przenieśliśmy się do muzeum, w którym obejrzeliśmy wystawę „Wielka wojna z Zakonem Krzyżackim 1409-1411r.” a także projekcję filmową dotyczącą  obrazu Jana Matejki „Bitwa pod Grunwaldem”.

Ostatnim etapem naszej podróży był  zamek krzyżacki w Nidzicy, wybudowany około 1370 r., będący rezydencją krzyżackiego prokuratora i rycerzy Zakonu. Po zwiedzeniu komnat, spichlerza i sali rycerskiej obejrzeliśmy ekspozycję historyczną „Z dziejów Ziemi Nidzickiej”. Po dniu pełnym atrakcji i niesamowitych wrażeń, w dobrych humorach wróciliśmy do Warszawy.

Opracowali uczniowie klas 6b, 7c, 7b

 

Galeria Zdjęć z wycieczki [zobacz...]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

NASZA SP 73

rok szkolny 2017/2018

więcej...

WESPRZYJ SWOJE DZIECKO

PRZEKAŻ 1% PODATKU!

więcej...

REKRUTACJA

informacje 2018/2019

Strona dla Rodziców

PORADNIK TERAPEUTYCZNY

wszystkie numery poradnika

ADOPCJA SERCA

więcej...

PODZIĘKOWANIA

za pomoc

w organizacji

Dnia Pieczonego

Ziemniaka 2018


dla

Małgorzaty Skłodowskiej


dla

Jolanty Bąbik

Stara Praga


Akademia Przyszłości

dla SP73


dla

RADY RODZICÓW

VIII LO


dla SP 73

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio