Witamy w serwisie SP 73          Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły      Wychowanie przez Sukces

Drukuj Email

Śniadaniowa klasa

Konkurs dla klas 2-3

Dzieci w wieku szkolnym muszą przede wszystkim jeść regularnie i nie pomijać żadnego z posiłków. Najważniejszym z nich jest śniadanie. Zapewnia ono organizmowi 25% potrzebnej energii, dostarcza niezbędnych witamin i mikroelementów, a dzięki temu pozwala na szybsze przetwarzanie informacji i przyswajanie wiedzy.

Konkurs "Śniadaniowa Klasa" jest skierowany do dzieci z klas II–III i ich rodziców.

Zadaniem konkursowym jest przygotowanie przez uczniów i nauczyciela zdrowego i pożywnego drugiego śniadania w klasie, a także odpowiednie udokumentowanie swojej pracy. Mogą to być więc zdjęcia, prace plastyczne, wierszyki itp. Organizator pozostawił dzieciom pełną dowolność w sposobie dokumentacji. Wspólny posiłek powinien być poprzedzony lekcją na temat zdrowego odżywiania.

 

Nadesłane zdjęcia z opisami efektów pracy oraz hasła i wierszyki zachęcające do zdrowego trybu życia zostaną ocenione przez jury. Najlepsze trzy prace zostaną specjalnie nagrodzone, zaś wszyscy uczestnicy akcji otrzymają nagrodę gwarantowaną.

Konkurs "Śniadaniowa Klasa" trwa od 24 września 2012 r. do 17 listopada 2012 r..

Więcej informacji o Konkursie na stronie organizatora: http://www.sniadaniowaklasa.pl/