REKRUTACJA 2014/2015 - Oferta Edukacyjna SP 73

Serdecznie zapraszamy Rodziców
dzieci pięcio-, sześcio- i siedmioletnich
do zapoznania się z ofertą edukacyjną naszej szkoły na rok szkolny 2014/2015

Profesjonalnie przygotowana i doświadczona kadra nauczycielska, realizacja nowoczesnych, ciekawych programów nauczania, odpowiedni dobór pomocy dydaktycznych uatrakcyjniających zajęcia oraz prowadzenie różnorodnych zajęć pozalekcyjnych, to wszystko sprawia, że uczniowie naszej szkoły prawidłowo rozwijają się pod względem intelektualnym, emocjonalnym i społecznym.

W roku szkolnym 2014/2015 planujemy utworzyć:

5 klas pierwszych

• trzy klasy ogólne – 2 klasy dla dzieci sześcioletnich, 1 klasa dla dzieci siedmioletnich,

• dwie klasy integracyjne - 1 klasa dla dzieci sześcioletnich, 1 klasa dla dzieci siedmioletnich;

3 oddziały przedszkolne (zerówki):

• dwie zerówki dla dzieci sześcioletnich,

• jedną zerówkę dla dzieci pięcioletnich;

oraz klasę czwartą sportową o profilu unihokej.

Nasza szkoła zapewnia równe szanse rozwoju wszystkim dzieciom poprzez uwzględnianie indywidualnych potrzeb zarówno dzieci:

Realizowane projekty:

• Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych [więcej...]

• Wars i Sawa [więcej...]

• Latający Uniwersytet Dzieci [więcej...]

• Polska Akademia Dzieci

• Cyfrowe Opowieści [więcej...]

Należymy do nielicznej grupy szkół, którym MEN przyznał tytuł Szkoła Odkrywców Talentów [czytaj]

Prowadzimy klasy sportowe na poziomie 4-6 ogólnorozwojowe z unihokejem (zdobyliśmy dwukrotne Mistrzostwo Polski w unihokeju!)

Nowością w roku szkolnym 2013/2014 jest klasa pierwsza z zajęciami Nauka gry w szachy [więcej...]

Oferta zajęć pozalekcyjnych dla klas 0-3:

• zajęcia pozalekcyjne, rozwijające zainteresowania [czytaj]

• zajęcia wyrównujące wiedzę [czytaj]

• indywidualne programy nauczania dla uczniów szczególnie uzdolnionych [czytaj]

Każdy uczeń ma możliwość korzystania z obiadów (zupa, drugie danie, deser), które przygotowuje kuchnia szkolna. Cena obiadu w roku szkolnym 2013/2014 wynosi 5,50 zł. W ramach programu Mleko w szkole oraz Owoce w szkole nasi uczniowie trzy razy w tygodniu otrzymują bezpłatną szklankę mleka oraz porcję owoców lub warzyw.
[więcej informacji  o żywieniu ...]

Miejscem bezpiecznym i przyjaznym dla dzieci jest świetlica szkolna, w której uczniowie klas 0-3 mają zapewnioną opiekę w godzinach 6:30- 18:00.

W świetlicy każde dziecko znajdzie coś dla siebie: dobrą zabawę, naukę, pomoc w odrabianiu lekcji oraz możliwość rozwijania swoich zainteresowań. Więcej informacji o pracy świetlicy [czytaj Świetlica]

Najmłodsi uczniowie (klasy przedszkolne, klasy pierwsze sześciolatków) pracują w specjalnie dla nich przygotowanej części budynku: oddzielne wejście, szatnia, sale lekcyjne, sala świetlicy oraz plac zabaw.

Rejon szkoły [czytaj]

W naszej szkole mogą się uczyć również dzieci mieszkające poza rejonem, w takich przypadkach zapraszamy rodziców na rozmowę z dyrektorem szkoły.

Bogata galeria zdjęć pozwoli Państwu poznać atmosferę naszej szkoły [FotoGaleria]

Zapraszamy do naszej szkoły SP 73!

Zaproszenie dla dzieci i rodziców 12  i 15 marca 2014

Zebranie informacyjne dla rodziców w Szkole Podstawowej nr 73

Mam 6 lat - strona dla rodziców

Więcej informacji dotyczących rekrutacji do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych w roku szkolnym 2014/2015 na stronach Biura Edukacji: