• Wizyta przedszkolaków w naszej szkole

• W środę 29 stycznia naszą szkołę odwiedziły dzieci z trzech najbliższych praskich przedszkoli.

• Dla miłych gości przygotowaliśmy specjalne przedstawienie, na które składały się fragmenty wierszy Juliana Tuwima, piosenki w wykonaniu chóru szkolnego oraz pokazy gimnastyczno – akrobatyczne naszych uczennic, uczęszczających na zajęcia pozalekcyjne z gimnastyki sportowej.

Kolejnym punktem wizyty było zwiedzanie szkoły pod opieką wychowawców klas 1-3. Wykonując różne ciekawe zadania dzieci poznały jak funkcjonuje szkoła, jak pracują i czego się uczą starsi koledzy i koleżanki. Obejrzały bibliotekę, stołówkę, tu wzmocniły się kompotem i jabłkiem oraz świetlicę, gdzie w prezencie otrzymały magnesy na lodówkę wykonane przez naszych Świetliczaków.

W pracowni komputerowej maluchy ułoży swój pierwszy program sterujący robotem – ochotnikiem. Okazało się, że nie jest to takie trudne: krok do przodu, krok do przodu, podskocz, skręć w lewo – tu było trudniej i jeszcze jeden krok do przodu i gotowe. "Robot" bezbłędnie wykonał instrukcję młodych koderów.

Największych emocji dostarczyła interaktywna gra komputerowa „Zakupy z głową”, w której sterując kotkiem o imieniu Scratch trzeba było kupić tylko zdrową żywność, nie przekraczając kwoty 20 zł. Niestety coca cola i chipsy okazały się niezdrowe, a zamiast drogich ananasów lepiej wybrać tańsze jabłka.

Twórcami pasjonującej gry są uczniowie naszej szkoły biorący udział w zajęciach pozalekcyjnych z programowania obiektowego w środowisku Scratch.

Było dużo uśmiechów, braw i radości.

Zapraszamy do Galerii Dzień Otwarty 2020

Zapraszamy do naszej szkoły SP 73 we wrześniu …

Bożena Ćwiklińska

Grażyna Chmielewska