• Dzień Bezpiecznego Internetu 2020

•  Dzień Bezpiecznego Internetu 2020: Działajmy razem!

• „Działajmy razem” to hasło tegorocznej edycji Dnia Bezpiecznego Internetu.

Internet to doskonałe narzędzie, które daje nam nowe możliwości rozwoju osobistego, edukacji, poznawania ludzi i świata. Dostarcza różnych form rozrywki, pozwala na swobodny wybór sposobu spędzania wolnego czasu.

Jednak z drugiej strony to miejsce zagrożeń: hejt, cyberprzemoc, cyberoszustwo, uzależnienie, szkodliwe treści i wiele, wiele innych. Dlatego tak ważne byśmy się razem informowali, uczyli i uświadamiali o zagrożeniach jakie mogą spotkać nas w sieci, a przede wszystkim uświadamiali dzieci i młodzież.

Ta świadomość jest nam potrzebna, byśmy byli odpowiedzialnymi użytkownikami, abyśmy mogli w pełni korzystać z tego dobrodziejstwa, jakim jest Internet.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Organizatorem DBI w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym partnerem akcji jest Fundacja Orange. Partnerami tegorocznej edycji są: Facebook Polska oraz Google Polska. Dzień Bezpiecznego Internetu został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Centralnym punktem obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu jest konferencja, adresowana do przedstawicieli sektora edukacyjnego, organizacji pozarządowych oraz praktyków pracujących z dziećmi, która miała miejsce 11 lutego 2020 w Warszawie. Naszą szkołę na konferencji reprezentowała Grażyna Chmielewska, nauczyciel informatyki w SP 73.

Grażyna Chmielewska