• REGULAMIN BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Procedura zachowania bezpieczeństwa i zasad funkcjonowania biblioteki szkolnej w SP 73 w trakcie pandemii Covid-19

Prawa i warunki korzystania z wypożyczalni:

1. Biblioteka szkolna udostępnia zbiory uczniom, nauczycielom, pracownikom administracyjnym oraz rodzicom uczniów naszej szkoły.
          2. Uczniom klas pierwszych książki wypożycza się od II semestru.
          3. Do biblioteki przychodzi się bez okryć zewnętrznych, w obuwiu szkolnym.
          4. W bibliotece należy zachowywać się spokojnie, cicho i nie przeszkadzać innym.
          5. W bibliotece uczniowie nie spożywają posiłków (kanapki, napoje, owoce).
          6. Czytelnik odpowiada materialnie za zgubienie, zniszczenie lub poplamienie wypożyczonej książki.
          7. Uczniowie nie mogą wchodzić między regały.

Zasady wypożyczania książek:

1. Czytelnik wypożycza książki tylko na swoje nazwisko.
          2. Książki wypożyczonej nie można przekazywać osobom trzecim.
          3. Jednorazowo można wypożyczyć dwie książki na miesiąc.
          4. Czytelnik ma prawo do prolongaty (przedłużenia) terminu wypożyczenia książki.
          5. Czytelnik, który zagubi lub zniszczy książkę musi odkupić taką samą lub inną wskazaną przez nauczyciela bibliotekarza o wartości odpowiadającej aktualnej cenie książki zgubionej.
          6. Wszystkie wypożyczone książki należy zwrócić do biblioteki przed końcem roku szkolnego (w terminie wyznaczonym przez nauczyciela bibliotekarza).
          7. Uczniowie opuszczający szkołę zobowiązani są zwrócić wypożyczone książki do biblioteki.

Zasady korzystania z czytelni:

1. W czytelni można korzystać ze zbiorów wypożyczalni, czasopism  i księgozbioru podręcznego.
          2. Do czytelni przychodzi się bez jedzenia.
          3. W czytelni obowiązuje cisza.
          4. Książki z księgozbioru podręcznego podaje nauczyciel.
          5. W czytelni nie korzysta się z telefonów komórkowych.

do pobrania: Regulamin Biblioteki Szkolnej