• E-Lekcje klasy 4-8

• Lekcje z informatyki dla klas 4-8

• 10.04.2020
        • Lekcja: Szkoła w Chmurze. Pierwsze logowanie. Poczta służbowa (dla wszystkich klas zadanie od administratora szkoły w chmurze)
          dministrator: Grażyna Chmielewska Termin realizacji do 03.04
        • Drodzy Uczniowie! Mamy szkolną chmurę Office 365, która daje nam możliwość korzystania z aplikacji pakietu Office 365 oraz wielu dodatkowych narzędzi do pracy online.

Chmura to również miejsce do spotkań z nauczycielami.  Mamy narzędzia do prowadzenia spotkań na żywo, udostępniania plików, przeprowadzania ankiet, testów, interaktywnych zadań.

Szkoła w Chmurze jest zamkniętym środowiskiem, do którego mają dostęp tylko użytkownicy bez gości zewnętrznych, czyli zapewnia bezpieczną pracę (naukę) i bezpieczeństwo naszych danych osobowych.

Wszystkich użytkowników Chmury obowiązują zasady ustalone przez administratorów mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa i poprawnego działania aplikacji. Jedną z głównych zasad jest nieudostępnianie swoich loginów i haseł osobom drugim oraz korzystanie z poczty służbowej tylko do kontaktów z nauczycielami i uczniami naszej szkoły.

Zanim rozpoczniecie pracę, proszę zapoznać się z instrukcją pierwszego logowania (link poniżej)

Instrukcja Pierwsze logowanie. Poczta służbowa

Następnym krokiem jest wykonanie zadania pierwszego w instrukcji.

Kolejne zadania do wykonania będziecie otrzymywać już na pocztę służbową. Proszę korzystać tylko z tych aplikacji, które poleca nauczyciel. Wszelkie działania na własną rękę są niewskazane. Mogą stać się przyczyną wielu problemów z działaniem aplikacji

Życzę wszystkim Użytkownikom przyjemnej i owocnej nauki

Grażyna Chmielewska

Administrator Szkoły w Chmurze