• Koronacja na króla Stefana Batorego

• Nasza szkoła była współorganizatorem pikniku rodzinnego „Z wizytą u Króla” dla mieszkańców Starej i Nowej Pragi. Dla uczestników wydarzenia przygotowaliśmy widowisko historyczne związane z patronem SP 73

• Przedstawienie pt. "Koronacja na króla Stefana Batorego" przeniosło nas w czasie do XVI wieku na Wawel, gdzie byliśmy świadkami wyboru nowego króla Rzeczpospolitej.

Dowiedzieliśmy się, w jakich okolicznościach prawie 450 lat temu doszło do wyboru władcy, jak został przyjęty przez poddanych oraz ile sam król zawdzięcza swojej żonie Annie Jagiellonce.

Po złożeniu przysięgi przez króla Stefana Batorego wraz z nowym władcą, jego żoną Anną Jagiellonką oraz dostojnikami państwowymi byliśmy na uczcie w zamku. Kosztowaliśmy ulubione przysmaki króla: dziczyznę, wołowinę i owoce sprowadzone z Siedmiogrodu.

Na koniec mogliśmy podziwiać taniec Jego Królewskiej Mości z małżonką w otoczeniu królewskich dwórek. Uczta była wyśmienita!

Przedstawienie przygotowały:

• reżyseria - panie: Małgorzata Pazik i Katarzyna Muszel- Kiełbus

• scenariusz - pani Małgorzata Pazik

• oprawa muzyczna, taniec, pokaz gimnastyczny - pani Anna Olawa

• scenografia, rekwizyty, stroje - pani Katarzyna Ebinger

Aktorzy:

Król- Błażej Podleś z 7a, Królowa- Natalia Skalska z 5b, Julia Kamińska 8b, Piotr Skłodowski 8b, Jeremi Przybytkowski 7b, Magdalena Misiura 7b, Alex Mkhoyan 7b, Nikola Woźniak 7b, Paweł Bilski 7b, Maciej Błasiak-Wołyniec 7b, Michalina Sobkowicz 7b oraz Zuzanna Czuj 8b, Natalia Smaś 8b, Magdalena Słowik 8b, Bartłomiej Goduń 8b i Maciej Lewandowski 6b.

Akrobaci: Natalia Kiszkarewicz 3b, Andriyanowa Mariia 3b, Emilia Noskowicz 3b,

Akrobatka solo: Natalia Smaś 8b.

Taniec dworski: Natalia Kiszkarewicz 3b, Andriyanowa Mariia 3b, Emilia Noskowicz 3b, Laura Juranek 3b, Amelia Potocka 3b oraz Królowa- Natalia Skalska z 5b i Król- Błażej Podleś z 7a

Małgorzata Pazik

Grażyna Chmielewska