• W kwietniu obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi 2022!

• Uczniowie klas młodszych wzięli udział w różnorodnych zajęciach i konkursach pod hasłem Segregujemy – odzyskujemy, poświęconych problemowi segregacji odpadów i zanieczyszczenia środowiska naturalnego.
        • Uczyli się również jak sami mogą zadbać o środowisko w swoim otoczeniu i mieć swój wkład w pomoc dla planety - nie tylko w dniu jej święta. Układali hasła ekologiczne, rebusy, krzyżówki, brali udział w quizach z nagrodami oraz oglądali filmy edukacyjne. Uczestniczyli także w zajęciach w  Praskim Centrum Koneser.

Uczniowie klas starszych uczcili Dzień Ziemi poprzez zielone elementy stroju – akcję koordynował Samorząd Szkolny.

W klasach 4-5 podczas lekcji uczniowie mogli dowiedzieć się dlaczego ustanowiony został Światowy Dzień Ziemi – i na jakie problemy ma zwrócić naszą uwagę – są to głównie następstwa działalności człowieka, takie jak – zanieczyszczenie środowiska, nadmierna eksploatacja zasobów, źródła pozyskiwania energii, ocieplenie i destabilizacja klimatu, wymieranie organizmów.

We wszystkich klasach podczas lekcji biologii uczniowie dyskutowali na temat problemu nadmiernej ilości odpadów wytwarzanych w gospodarstwach domowych, zwłaszcza odpadów opakowaniowych – głównie plastiku i innych tworzyw sztucznych, jako poważnego zagrożenia dla środowiska. Szczególny nacisk położono na konieczność odpowiedzialnych zakupów, segregacji, ponownego wykorzystania i recyklingu odpadów.

Aby lepiej zobrazować ten problem, uczniowie wzięli udział w konkursie Śmieci wczoraj i dziś, którego tematyka miała na celu uświadomienie uczniom, dlaczego w dzisiejszych czasach produkujemy znacznie więcej odpadów, niż 30-40 lat temu. Do udziału w konkursie - pośrednio -  poprzez wywiad, prowadzony ze starszymi członkami rodziny, zaangażowane zostało środowisko rodzinne uczniów. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas 4-8, a uczestnicy konkursu otrzymali eko – wyprawki, ufundowane przez Urząd Miasta St. Warszawy.

Najciekawsze prace konkursowe zostały wyeksponowane na terenie szkoły.

Dorota Szymańska - Ehrmann