• Code Week 2022 w SP73

• CodeWeek, czyli Europejski Tydzień Kodowania odbywa się w tym roku w dniach od 8 do 23 października. Akcja promuje kreatywność i naukę programowania w różnym wieku i na różne sposoby. Kodowanie, programowanie to jedne z najważniejszych kompetencji XXI wieku, które otwierają przed uczniami nowe możliwości.
        • CodeWeek to również rywalizacja krajów, nie tylko europejskich, o palmę pierwszeństwa w liczbie organizowanych wydarzeń związanych z nauką kodowania. Polska w CodeWeek 2021 zajęła trzecie miejsce, zgłosiliśmy 15 000 inicjatyw, z których 88% odbyło się w szkołach.

Nasza szkoła SP73 uczestniczy w CodeWeek od pierwszych edycji, a organizowane przez nas wydarzenia rejestrowane są na mapie akcji. W tym roku kodujemy od 10 października, przez dwa tygodnie uczniowie klas 4-8 tworzą swoje programy w środowisku Scratch, rozwiązują logiczne zagadki rozwijające algorytmiczne myślenie, stawiają pierwsze kroki w Pythonie.

Zachęcamy do zabawy również innych nauczycieli oraz rodziców. Kodować można bez barier i ograniczeń, a inspiracji do działania szukać na stronie codeweek.eu oraz koduj.gov.pl

Grażyna Chmielewska