• AKTUALNOŚCI w szkole

   • Nasza wolontariuszka Sandra Marszał
    • Nasza wolontariuszka Sandra Marszał

    • Sandra Marszał, uczennica klasy 8a, jest wolontariuszką w Stowarzyszeniu Praskim „Patrz Sercem”.

    • Mama Sandry, pani Edyta, zaczęła działać w stowarzyszeniu przed swoją córką. To właśnie od mamy Sandra dowiedziała się o możliwości niesienia pomocy ludziom potrzebującym. Uczennica działa w organizacji charytatywnej od klasy siódmej pod opieką pani Agnieszki Inez Zachar.

     Sandra pomaga ludziom, którzy spotkali się z ciężką sytuacją życiową, głównie biednym, samotnym mamom. Wolontariuszka zajmuje się sortowaniem paczek, rozdziela rzeczy, które otrzymało stowarzyszenie dla potrzebujących. „Patrz Sercem” pomaga tylko rzeczowo, nie zbierają pieniędzy.     W wolnych chwilach Sandra rozwija swoje pasje ćwicząc makijaże i charakteryzacje. To właśnie dzięki tej pasji, wolontariuszka wykonała charakteryzacje do akcji „Stop przemocy domowej”, którą zorganizowała pani Agnieszka Inez Zachar. Charakteryzacje Sandry znalazły się na plakatach oraz w kampanii filmowej „Stop przemocy domowej”. Emisja materiału miała miejsce 4 lipca 2021 roku w internetowej telewizji Republika. Materiał z kampanii, w którym możemy zobaczyć Sandrę Marszał, znajduje się także na kanale YouTube

     Największą pasją Sandry jest wspomniana charakteryzacja. Uczennica ogląda różne programy związane z charakteryzacją filmową, również do horrorów. Następnie wykonuje charakteryzacje na najbliższych. W kampanii „Stop Przemocy” występuje m.in. jej młodsza siostra Zosia, którą ucharakteryzowała Sandra. Wolontariuszka interesuje się także makijażami artystycznymi, jej prace możemy zobaczyć na jej Tik-Toku lub Facebooku. Zachęcamy także do obejrzenia Galerii dodanej do artykułu.

     Obecnie Sandra Marszał zbiera na terenie szkoły naklejki Na Swojaki z Biedronki, lub nowe pluszaki z Biedronki z metką. Zbiórka trwa do końca listopada. Pluszaki zostaną przekazane przez Stowarzyszenie Praskie “Patrz Sercem” do Centrum Zdrowia Dziecka. Zachęcamy do pomocy.

     Anna Olawa

     Kampania filmowa "Stop przemocy"

     Galeria "Nasza wolontariuszka"

    • Wróć do listy artykułów
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • Copyright Szkoła Podstawowa nr 73       

  Wszelkie prawa zastrzeżone