• AKTUALNOŚCI w szkole

• Nasza wolontariuszka Sandra Marszał

• Sandra Marszał, uczennica klasy 8a, jest wolontariuszką w Stowarzyszeniu Praskim „Patrz Sercem”.

• Mama Sandry, pani Edyta, zaczęła działać w stowarzyszeniu przed swoją córką. To właśnie od mamy Sandra dowiedziała się o możliwości niesienia pomocy ludziom potrzebującym. Uczennica działa w organizacji charytatywnej od klasy siódmej pod opieką pani Agnieszki Inez Zachar.

Sandra pomaga ludziom, którzy spotkali się z ciężką sytuacją życiową, głównie biednym, samotnym mamom. Wolontariuszka zajmuje się sortowaniem paczek, rozdziela rzeczy, które otrzymało stowarzyszenie dla potrzebujących. „Patrz Sercem” pomaga tylko rzeczowo, nie zbierają pieniędzy.

W wolnych chwilach Sandra rozwija swoje pasje ćwicząc makijaże i charakteryzacje. To właśnie dzięki tej pasji, wolontariuszka wykonała charakteryzacje do akcji „Stop przemocy domowej”, którą zorganizowała pani Agnieszka Inez Zachar. Charakteryzacje Sandry znalazły się na plakatach oraz w kampanii filmowej „Stop przemocy domowej”. Emisja materiału miała miejsce 4 lipca 2021 roku w internetowej telewizji Republika. Materiał z kampanii, w którym możemy zobaczyć Sandrę Marszał, znajduje się także na kanale YouTube

Największą pasją Sandry jest wspomniana charakteryzacja. Uczennica ogląda różne programy związane z charakteryzacją filmową, również do horrorów. Następnie wykonuje charakteryzacje na najbliższych. W kampanii „Stop Przemocy” występuje m.in. jej młodsza siostra Zosia, którą ucharakteryzowała Sandra. Wolontariuszka interesuje się także makijażami artystycznymi, jej prace możemy zobaczyć na jej Tik-Toku lub Facebooku. Zachęcamy także do obejrzenia Galerii dodanej do artykułu.

Obecnie Sandra Marszał zbiera na terenie szkoły naklejki Na Swojaki z Biedronki, lub nowe pluszaki z Biedronki z metką. Zbiórka trwa do końca listopada. Pluszaki zostaną przekazane przez Stowarzyszenie Praskie “Patrz Sercem” do Centrum Zdrowia Dziecka. Zachęcamy do pomocy.

Anna Olawa

Kampania filmowa "Stop przemocy"

Galeria "Nasza wolontariuszka"

• Wróć do listy artykułów