• Jesteśmy szkołą partnerską Goethe Institut!

• Miło nam poinformować, że nasza szkoła została wyróżniona i dołączyła do sieci szkół Deutsch Plus.

• Deutsch Plus to jeden z wiodących projektów Goethe Institut w Warszawie. Jego celem jest promocja nauki języka niemieckiego.

Siłą tego przedsięwzięcia jest wzajemne wsparcie, wymiana doświadczeń i współpraca między szkołami, które są objęte patronatem Goethe Institut.

Placówka ta w różnorodny sposób wspiera szkołę w nauczaniu niemieckiego.

Uczniowie mają możliwość spotkań online z innymi użytkownikami języka niemieckiego, uczestniczą w koncertach i konkursach. Szkoła otrzymuje nowoczesne materiały dydaktyczne, ma możliwość uczestniczenia w lekcjach pokazowych, jak również przygotowania w przyszłości do egzaminów językowych.

Już w grudniu 2021 r. w czasie lekcji niemieckiego dwie klasy z naszej szkoły uczestniczyły w transmisji na żywo z Monachium w koncercie bożonarodzeniowym z innymi szkołami z całej Europy. Dzięki temu projektowi takie atrakcje są przed nami!

Cieszymy się bardzo, ponieważ jest to duże wyróżnienie dla naszej szkoły i uczniów.

Anna Milej