• Dzień Bezpiecznego Internetu 2021: Działajmy razem!

• Działajmy razem” to hasło tegorocznej edycji Dnia Bezpiecznego Internetu i naszej propozycji wspólnej pracy projektowej dla uczniów klas 4-8.

• Internet - korzystamy z niego wszyscy. Pomaga w załatwianiu wielu spraw, ułatwia kontakty między ludźmi, daje nam nowe możliwości rozwoju osobistego, edukacji, jest również doskonałym źródłem informacji i rozrywki. Można wymienić wiele zalet Internetu

Jednak z drugiej strony to miejsce zagrożeń: hejt, cyberprzemoc, cyberoszustwo, uzależnienie, szkodliwe treści i wiele, wiele innych. Dlatego tak ważne byśmy się razem informowali, uczyli i uświadamiali o zagrożeniach jakie mogą spotkać nas w sieci.

Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Ale czy wszyscy wiemy jak bezpiecznie korzystać z Internetu?

Zapraszamy wszystkich uczniów klas 4-8 do opracowania Dekalogu Internauty, czyli 10 zasad, których należy przestrzegać podczas "surfowania" i pracy w sieci. Więcej informacji na temat projektu (konkursu) u nauczycieli informatyki

Dla dzieci i młodzieży polecamy:

Zerówka”:  www.necio.pl

Klasy 1-3:  https://sieciaki.pl/

Klasy 4-5:   3...2...1...Internet

Klasy 6-8:

Dodaj znajomego

Gdzie jest Mimi?

Dzień z życia

Rodziców zachęcamy do zapoznania się z kampanią fundacji Dajemy Dzieciom Siłę pod hasłem „Domowe Zasady Ekranowe”, która promuje zrównoważone korzystanie z urządzeń ekranowych, tak żeby nie wpływały one negatywnie na rozwój dzieci oraz relacje rodzinne.

Nauczycieli i Rodziców zapraszamy do udziału w Konferencji online z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 9.02.2021 godz. 17.00-20.30
          Transmisja na stronie dbi.pl oraz profilach w serwisach Facebook i YouTube (bez konieczności wcześniejszej rejestracji).

Grażyna Chmielewska