• Uczniowie SP73 o Konferencji Asów Internetu

• Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 11 lutego klasa 8a uczestniczyła w warsztatach organizowanych przez Fundację Szkoła z Klasą i Google pt ."Konferencja Asów Internetu". Uczniowie zobaczyli lekcje "Uważność-nie daj się nabrać", "Życzliwość, bo...życzliwość jest fajna" oraz część zajęć "Siła-chroń swoje sekrety".
        • Z zaangażowaniem słuchali ciekawych i pouczających wykładów, a potem prowadzili dyskusję i wymieniali się spostrzeżeniami i doświadczeniami.

Dziękujemy Pani Grażynie Chmielewskiej, za podsunięcie ciekawych warsztatów.

wych. Iwona Myślak-Piątek

Uwagi i spostrzeżenia uczniów:

"Uczestniczyłam w tych warsztatach po raz pierwszy i po obejrzeniu filmów, które zaprezentował program Asy Internetu poczułam się bardziej pewna, że nie dam się oszukać w sieci i w Internecie. O niektórych rzeczach nie wiedziałam, a więc zajęcia wzbudziły we mnie ciekawość i zainteresowanie. Na przykład podczas zajęć Pani ciekawie opowiadała o tym, jak w wiadomości można łatwo rozpoznać tę fałszywą.

Chciałabym, żeby było więcej i więcej takich programów, ponieważ bardzo dużo osób jest oszukiwane w sieci. Pragnę, aby większość ludzi wiedziała, że w sieci decyzje trzeba podejmować z rozsądkiem i żeby czuła się bezpiecznie korzystając z portali społecznościowych i wielu innych rzeczy w Internecie."

Diana Petrovska

"Wykłady nauczyły mnie, żeby uważać w Internecie i nie dać się oszustom, jak również pokazały, że nie ważne kto jest jakim człowiekiem, każdego trzeba dobrze traktować, niezależnie go lubimy, czy nie".

Oliwia Dudek

"Po uczestnictwie w warsztacie wiem, jak mogę sprawdzić wiarygodność informacji w Internecie, dokładniej nie dać się oszukać oraz wiem, że mogę nie tylko lajkować i komentować, ale też mogę pomóc innym osobom. Uważam, że warsztaty były nawet interesujące i przykuły moją uwagę."

Anna-Mariya Petrovska

"Moim zdaniem filmy te były naprawdę przydatne. Mogliśmy dowiedzieć się o takich rzeczach jak.: Czy wchodzić na strony, czy podawać innym swoje dane i dużo bardzo ciekawych rzeczy. Moim zdaniem było naprawdę warto i za rok też obejrzę."

Gor Karapetyan

"Myślę, że te filmy były naprawdę przydatne, dużo z nich można wyciągnąć. Każdemu przydało by się  je obejrzeć, ponieważ nasze życie aktualnie kręci się wokół Internetu i warto znać zasady. Pani i jak również pan super prowadzili te zajęcia, bardzo ciekawie i nie były to nudne. Dużo z filmów wyciągnęłam i uważam że było warto obejrzeć."

Lilya Karapetyan