• Ślubowanie klas pierwszych i zerowych

• Tradycyjnie 14 października 2021 r. w Dniu Edukacji Narodowej odbywa się uroczystość Ślubowania klas pierwszych. W tym roku było inaczej – po raz pierwszy oprócz ślubowania zorganizowaliśmy uroczystość Pasowania na Zerówkowicza.
        • Każda z uroczystość odbyła się oddzielnie. Jako pierwsi zaczęli najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Pięknie, uroczyście ubrani wkroczyli na salę gimnastyczną i zaprezentowali program artystyczny na zakończenie, którego wystąpiła Natalia, uczennica klasy 8b, najlepsza wokalistka w szkole.

W pasowaniu każdego dziecka pomagał Pani Dyrektor Marzenie Mrozińskiej - Król Miś Batorek. Pasowani uczniowie otrzymali drobne upominki - uroczego, pluszowego misia, a w salach lekcyjnych odblaskowe światełka ufundowane przez Radę Rodziców oraz drobne upominki ufundowane przez swoich rodziców.

Uroczystość Ślubowania miały charakter bardziej oficjalny, towarzyszył jej sztandar szkoły, na który pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi uczniami. Po czym Pani Dyrektor w towarzystwie króla Stefana Batorego, w którego wcielił się Piotr z klasy trzeciej, już tradycyjnie wielkim ołówkiem, pasowała każde dziecko na ucznia SP 73.

Następnie pierwszoklasiści zaprezentowali swój program artystyczny również z udziałem znakomitej Natalii.

Po części artystycznej otrzymali drobne upominki, światełka odblaskowe w kształcie misia, ufundowane przez Radę Rodziców. Zaś przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli im życzenia i wręczyli upominki od starszych koleżanek i kolegów - grę układankę.

Zapraszamy do galerii z uroczystości Ślubowania (galeria otwiera się w nowym oknie)

Autor zdjęć: Urszula Młynarczuk

Iwona Elznerowicz