• Wycieczka klas 8b, 8c do Łodzi

• W okresie przedświątecznym, tj. 15 grudnia udaliśmy się na wycieczkę do Łodzi. Zaczęliśmy od wizyty w najpopularniejszym miejscu wśród łodzian i turystów, czyli w Manufakturze
        • W jednym ze zrewitalizowanych budynków pofabrycznych - dawnej drukarni materiałów - zwiedziliśmy Muzeum Fabryki i wiele się dowiedzieliśmy na temat historii tego wyjątkowego miejsca. Obejrzeliśmy dziewiętnastowieczne krosna i zobaczyliśmy, jak działają.

Najwięcej emocji dostarczyły nam warsztaty inspirowane różnymi aspektami funkcjonowania dawnego przedsiębiorstwa. Poprzez grę nabyliśmy nowych umiejętności i dobrze się bawiliśmy.

Po obiedzie wybraliśmy się na spacer ulicą Piotrowską, gdzie podziwialiśmy Pasaż Róży i zakupiliśmy pamiątki. Następnie zwiedziliśmy Palmiarnię, w której zachwyt wzbudziła egzotyczna kolekcja roślin. Park Źródliska, okalający Palmiarnię, pożegnał nas feerią barw i tysiącami świateł.

W doskonałych humorach i pełni wrażeń powróciliśmy do Warszawy.

uczniowie klasy 8b i 8c z wychowawcami