• Budujemy zieloną Warszawę w Minecraft

• Skutki zmian klimatu to nie jest wymyślony problem. To problem realny i realne zagrożenie, które będzie narastać, dotykając kolejne pokolenia.
        • Dlatego nasze drużyny Minecraft by poznać wyzwania ekologiczne z jakimi zmaga się Warszawa wzięły udział w warsztatach „Minecraft na zielono, czyli jak zmierzyć się z miejskimi wyzwaniami?”.

Na pytania uczestników odpowiadał pan Aleksander Brzank z Biura Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej Urzędu m.st. Warszawy oraz specjaliści Fundacji Veolia Polska i Centrum UNEP/GRID-Warszawa.

Nasze pomysły na ekologiczną Warszawę sprawdzaliśmy w wirtualnej przestrzeni gry Minecraft.

Warsztaty odbyły się 28 października 2019r. w Młodzieżowym Domu Kultury "Ochota" i są jednym z elementów programu Ciepło dla Miast, którego organizatorami są Fundacja Veolia Polska, Centrum UNEP/GRID-Warszawa, Partnerstwem SDGs „Razem dla środowiska”, pod patronatem honorowym Prezydenta m.st. Warszawy i Prezydenta miasta Poznań.

Zapraszamy do Galerii Zielona Warszawa w Minecraft

Grażyna Chmielewska