• Praski Turniej Scratcha zakończony

• Zakończyliśmy szóstą edycję Praskiego Turnieju Scratcha, kolejną która zapisze się w historii naszych konkursów jako Covidova. Zarówno dla uczestników, jak i organizatorów była z pewnością mniej stresująca od poprzedniej. Byliśmy, bowiem bogatsi o doświadczenia w pracy zdalnej i w organizowaniu spotkań online dla publiczności.
        • Dużym sukcesem dla organizatorów konkursu było pozyskanie Partnera – firmy edukacyjnej Giganci Programowania, jednej z najlepszych i największych szkół programowania w Polsce.

Uroczyste zakończenie VI edycji Praskiego Turnieju Scratcha odbyło się 14 grudnia w formie spotkania online w szkolnej chmurze SP 73. W spotkaniu udział wzięli uczniowie autorzy prac konkursowych, nauczyciele opiekunowie prac, dyrektorzy praskich szkół podstawowych, przedstawiciele Wydziału Oświaty i Wychowania Dzielnicy Praga Północ oraz pan Sebastian Langa, prezes Gigantów Programowania.

Organizatorów Turnieju reprezentowała pani Marzena Mrozińska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 73 oraz Grażyna Chmielewska, pomysłodawczyni i koordynator Praskiego Turnieju Scratcha. Ogłoszeniu wyników towarzyszyły gromkie brawa, a Laureaci i Wyróżnieni odebrali swoje wirtualne dyplomy i nagrody.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za podjęcie wyzwania, wysiłek włożony w przygotowanie oraz odwagę w zgłoszeniu swojego projektu, nawet bardzo skromnego.

W programie uroczystości oprócz ogłoszenia wyników i podsumowania Konkursu, odbyły się półtora godzinne warsztaty z programowania dla uczniów prowadzone przez instruktora Gigantów Programowania (partnera Praskiego Turnieju Scratcha).

Ze względu na stopień zaawansowania umiejętności programistycznych uczniów projekty oceniane były w dwóch kategoriach:

• kategoria klasy 4-5

• kategoria klasy 6-7

Komisja Konkursu, w składzie: Tomasz Ciszewski (SP 50), Barbara Szarama (SP 127) oraz Grażyna Chmielewska (SP 73), przyznała nagrodę Grand Prix za najbardziej zaawansowany programistycznie projekt, trzy nagrody główne w każdej kategorii oraz osiem wyróżnień (pierwszego i drugiego stopnia) bez podziału na kategorie.

LAUREACI VI Praskiego Turnieju Scratcha:

Nagroda Grand Prix - Paweł Kawalec SP 73

klasy 6-7:

1. miejsce – Yosyp Herasymov SP 395
          2. miejsce – Nikola Woźniak SP 73
          3. miejsce – Michalina Sobkowicz SP 73

klasy 4-5:

1. miejsce – Aleksandra Lipiec SP 395
          2. miejsce -  Bartłomiej Saulus SP 73
          3. miejsce – Szymon Woźniak SP 395

WYRÓŻNIENIA I STOPNIA:

• Kuba Sierpiński SP 73
          • Klara Bednarska SP 50
          • Marcel Szczygieł SP 73
          • Sebastian Zieliński SP 258

WYRÓŻNIENIA II STOPNIA:

• Bartosz Trojanowski SP 73
          • Jan Dzierbicki SP 50
          • Jakub Trzpil SP 73
          • Liliana Magot SP 73

Fundatorem fantastycznych nagród dla laureatów i wyróżnień był Zarząd Dzielnicy Praga Północ, zaś nagrody Grand Prix firma Giganci Programowania.

Gorąco dziękujemy naszym Sponsorom w imieniu uczestników i organizatorów Praskiego Turnieju Scratcha.

Dziękujemy członkom Komisji Turnieju za wielkie zaangażowanie i czas poświęcony ocenie projektów uczniowskich!

Gospodarz uroczystości, Szkoła Podstawowa nr 73, dziękuje wszystkim gościom Gali za zainteresowanie i obecność

Laureatom i uczestnikom Turnieju Scratcha oraz Nauczycielom opiekunom prac gratulujemy sukcesu! Zachęcamy do kontynuowania rozwijania zainteresowań i zdobywania nowych umiejętności programistycznych, tak bardzo potrzebnych w obecnym cyfrowym świecie.

Zapraszamy do odwiedzenia stron Praskiego Turnieju Scratcha:

♦Strona Praskiego Turnieju Scratcha: relacje z kolejnych edycji Turnieju, listy Laureatów, informacje prasowe o konkursie, linki do prac oraz galerie zdjęć

♦ Prace konkursowe

kategoria klasy 4-5 w Studio Praski Turniej Scratcha 2021 kl 4-5

kategoria klasy 6-7 w Studio Praski Turniej Scratcha 2021 kl 6-7

Na platformie scratch.mit.edu na koncie użytkownika spPraga znajdziecie Państwo również Studia projektów z poprzednich edycji 2016-2020

Grażyna Chmielewska

Koordynator Praskiego Turnieju Scractha