• Centrum Mistrzostwa Informatycznego w SP73

• Nasza szkoła SP73 uczestniczy w ogólnopolskim projekcie grantowym Centrum Mistrzostwa Informatycznego (CMI), którego celem jest odkrywanie i rozwój talentów uczniowskich, szczególnie w zakresie informatycznym, pobudzanie kreatywności oraz promowanie współpracy zespołowej w ramach koła informatycznego.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020.

Opiekę merytoryczną sprawuje pięć polskich uczelni technicznych: Politechnika Łódzka (lider projektu), Politechnika Warszawska, Politechnika Gdańska, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Politechnika Wrocławska.

Realizacja projektu CMI w SP73

• Podsumowanie realizacji projektu CMI w SP73

• Przez trzy lata (2020-2023) nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskim projekcie grantowym Centrum Mistrzostwa Informatycznego, w ramach którego: odkrywaliśmy i rozwijaliśmy talenty informatyczne, uczyliśmy się programowania i staraliśmy się zapanować nad algorytmami, startowaliśmy w licznych konkursach i zawodach informatycznych, a odniesione sukcesy napawają nas dumą i satysfakcją.

• PEŁNA TREŚĆ ARTYKUŁU
            • Misja na Marsa

• Niesamowite! Wzięliśmy udział w Misji na Marsa! Oglądaliśmy transmisję udostępnioną przez NASA z lądowania marsjańskiego łazika Perseverance na Marsie. Słyszeliśmy metaliczne dźwięki wydawane przez łazika oraz marsjański wiatr zarejestrowany przez mikrofony po raz pierwszy w historii lotów na Marsa. Czuliśmy się jak prawdziwi astronauci!
            • PEŁNA TREŚĆ ARTYKUŁU