• Rada Rodziców SP 73

•

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 73 jest reprezentacją ogółu rodziców i opiekunów prawnych uczniów naszej szkoły.

Radę stanowią przedstawiciele rodziców (opiekunów prawnych) uczniów danej klasy - Rady Klasowe Rodziców.

Rada Rodziców działa na podstawie art. 53 i 54 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. Nr 95 poz. 425 z późn. zm.).

Zasady pracy Rady Rodziców określa regulamin jej działalności – Regulamin Rady Rodziców Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 73 im. Króla Stefana Batorego w Warszawie.

Rada Rodziców współpracuje z Dyrekcją, Radą Pedagogiczną oraz pozostałymi pracownikami szkoły.

Ustawa o systemie oświaty daje szerokie kompetencje Radzie Rodziców:

• Rada Rodziców opiniuje statut szkoły i jego zmiany.
          • Inicjuje i współorganizuje działania zmierzające do ulepszenia i poprawy warunków nauki i pracy w szkole.
          • Opiniuje projekty innowacji i eksperymentów pedagogicznych oraz sprawy istotne dla szkoły.
          • Opiniuje pracę nauczycieli ubiegających się o awans.
          • Przedstawiciel Rady Rodziców wchodzi w skład komisji konkursowej wyłaniającej kandydata na Dyrektora Szkoły.
          • Rada Rodziców gromadzi fundusze z dobrowolnych składek rodziców, prowadzi działalność celem pozyskania środków finansowych z innych źródeł i przeznacza je na działanie szkoły.

Kadencja Rady Rodziców trwa dwa lata.

PREZYDIUM RADY RODZICÓW

KONTO RADY RODZICÓW