• Edukacja Zdalna

• Przez kształcenie zdalne rozumie się realizację zadań z zakresu podstawy programowej poszczególnych przedmiotów pod kierunkiem i aktywnym przewodnictwem nauczyciela z wykorzystaniem narzędzi i technologii cyfrowych.

Przyjęte formy kształcenia w edukacji zdalnej w Szkole Podstawowej nr 73:

• edukacja synchroniczna - interaktywna w czasie rzeczywistym, czyli nauczyciel i uczeń przebywają w przestrzeni internetowej w tym samym czasie, np. podczas lekcji online odbywającej się w sieci z wykorzystaniem platformy MS Teams lub innej wybranej platformy edukacyjnej.

• edukacja asynchroniczna - nauczyciel i uczeń nie przebywają w przestrzeni internetowej w tym samym czasie, a uczeń w swoim własnym tempie i dowolnym czasie realizuje zadania zaprojektowane przez nauczyciela, np. wykonuje ćwiczenia, ogląda filmy edukacyjne, wypełnia testy, analizuje przesłane przez nauczyciela materiały.

​​​​​​​​​​​​​​

• edukacja mieszana – materiał asynchroniczny przeplatany jest lekcjami w trybie synchronicznym (niekoniecznie w ciągu tej samej jednostki lekcyjnej).

Więcej informacji na temat zasad i organizacji edukacji zdalnej w naszej szkole SP 73 publikujemy w dokumencie Zasady Kształcenia na Odległość  Prosimy o zapoznanie się z treścią dokumentu