• Dzień Bezpiecznego Internetu – Działajmy Razem

• Zdalna edukacja, zdalna praca, wirtualne urzędy i sklepy, źródło informacji i rozrywki – nasze życie coraz bardziej przenosi się do internetu. Bezpieczeństwo w sieci staje się coraz większym wyzwaniem i tym ważniejsze są wydarzenia, takie jak Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)
        • Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) to coroczne wydarzenie organizowane z inicjatywy Komisji Europejskiej. Święto obchodzone jest w drugim dniu, drugiego tygodnia, drugiego miesiąca roku.

W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu wypada 8 lutego, jednak wszystkie wydarzenia organizowane w ramach akcji trwają do końca marca 2022.

Centralnym punktem obchodów jest Konferencja DBI, na którą zapraszamy Nauczycieli i Rodziców 8.02.2022 godz. 17.00-20.40. Udział nie wymaga rejestracji, transmisja na stronie dbi.pl oraz profilach w serwisach Facebook i YouTube.

Program zapowiada się bardzo ciekawie. Będzie sporo porad dla rodziców i opiekunów o profilaktyce nadużywania ekranów, o sekstingu i wpływie wzorców urody w internecie na młodych. Będą też inspiracje, jak budować relacje z uczniami w czasach edukacji online.

Dla naszych uczniów mamy bogatą ofertę interesujących zajęć: spektakle, lekcje i warsztaty online przygotowaną przez organizatorów DBI oraz zajęcia warsztatowe Asów Internetu prowadzone przez trenerów Fundacji Szkoła z Klasą. To wszystko już po feriach.

Organizatorem DBI w Polsce jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), w którego skład wchodzi NASK i Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym partnerem jest Fundacja Orange.

Grażyna Chmielewska