• AKTUALNOŚCI w szkole

   • Dzień Bezpiecznego Internetu 2023– Działajmy Razem
    • Dzień Bezpiecznego Internetu 2023– Działajmy Razem

    • Zdalna edukacja, zdalna praca, wirtualne urzędy i sklepy, źródło informacji i rozrywki – nasze życie coraz bardziej przenosi się do internetu. Bezpieczeństwo w sieci staje się coraz większym wyzwaniem i tym ważniejsze są wydarzenia, takie jak Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)
    • Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) to coroczne wydarzenie organizowane z inicjatywy Komisji Europejskiej. Święto obchodzone jest w drugim dniu, drugiego tygodnia, drugiego miesiąca roku.

     W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu wypada 7 lutego, jednak wszystkie wydarzenia organizowane w ramach akcji trwają do końca marca 2023.

     Centralnym punktem obchodów jest Konferencja DBI, która w tym roku ma charakter hybrydowy: w Teatrze Palladium w Warszawie dla zarejestrowanych uczestników oraz dla wszystkich zainteresowanych w formie transmisji online na stronie dbi.pl oraz facebook.com/bezpiecznyinternet. Zapraszamy Nauczycieli i Rodziców 

     Program zapowiada się bardzo ciekawie. Będzie sporo porad dla rodziców i opiekunów o sztucznej inteligencji i zagrożeniach jakie na nas czyhają, o mikropłatnościach, super okazjach i mega promocjach, czyli świat internetu okiem psychologa społecznego (i innych oszustów), o wpływie mediów społecznościowych i gier komputerowych na rozwój mózgu adolescentów.

     Dla naszych uczniów mamy bogatą ofertę interesujących zajęć: spektakle, lekcje i warsztaty online przygotowaną przez organizatorów DBI oraz zajęcia warsztatowe Asów Internetu prowadzone przez trenerów Fundacji Szkoła z Klasą. Większość zajęć odbędzie się już po feriach.

     Organizatorem DBI w Polsce jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), w którego skład wchodzi NASK i Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym partnerem jest Fundacja Orange.


     Zapraszamy do transmisji Konferencji DBI 2023 na kanale YouTube

     Grażyna Chmielewska

    • Wróć do listy artykułów
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • Copyright Szkoła Podstawowa nr 73       

  Wszelkie prawa zastrzeżone