• Podejmij offline challenge i odłącz się od sieci na 48 godzin!

• Samorząd Szkolny i młodzi programiści, uczestnicy koła CMI zapraszają wszystkich – dzieci, młodzież, rodziców i pracowników SP73 do podjęcia Wyzwania!
        • Po co?

Żeby spędzić czas w nietypowy sposób, pobyć ze sobą i odkryć swoje nawyki związane z korzystaniem z sieci. Sprawdź, czy dasz radę!

Jak często jesteś offline? Większość z nas sięga po telefon kilkadziesiąt razy w ciągu doby, często nawet tego nie zauważamy. Telefon zawsze mamy przy sobie, w każdej sytuacji. Zastanów się jak często poświęcasz uwagę na zrobienie czegoś ciekawego offline?

Nasza akcja ma na celu zwrócenie uwagi na problem nadużywania internetu przez młodych ludzi oraz tracenia kontroli nad czasem.

"Offline Challenge" ma uświadomić ile czasu spędzamy w internecie i jaki ma to wpływ na postrzeganie przez nas rzeczywistości.

Akcja skłania do refleksji i pokazuje czym jest uzależnienie od internetu.

Offline Challenge kierujemy przede wszystkim do dzieci i młodzieży, ale jest w nim miejsce również dla dorosłych.

Zapraszamy rodziców do podjęcia wyzwania razem z dziećmi. Zaplanujmy wspólny czas offline, zaś rozmowy o zdobytym doświadczeniu pomogą lepiej rozpoznać potrzeby dzieci. Z pewnością docenimy wspólnie spędzony czas wolny od mediów elektronicznych, a może łatwiej będzie ustalić zasady korzystania z nich w domu.

Zachęcamy do akcji również nauczycieli. Podjęcie wyzwania przez klasę może być dobrym pretekstem do rozmowy na temat korzystania z sieci i problemu nadużywania internetu

Podejmij wyzwanie i sprawdź czy dasz radę! Akcja trwa od 10 do 28 marca 2023

plakat akcji Offline Challenge - Odłącz się na 48 godzin od sieci