• Cześć Europo

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie "Cześć Europo"

Trzy drużyny zrealizowały projekty dotyczące krajów europejskich, ich mieszkańców, krajobrazów, mody oraz dyscypliny sportowej unihokej, z którego słynie nasza szkoła SP 73

Poznaj nasze prace! Zapraszamy

• MODA w EUROPIE

• Mariam i Nadia przestudiowały najnowsze trendy w modzie krajów europejskich. Wykonały przewodnik i plakaty, wyeksponowane na korytarzach naszej szkoły. Projekt zaprezentowały na spotkaniach z rówieśnikami klas.
        • Moda w Europie

Hejka! Nazywamy się Mariam Saroyan i Nadia Przybyłowicz. Jesteśmy w podobnym wieku (Nadia lat: 12, Mariam lat: 13) i chodzimy do szóstej klasy. Razem tworzyliśmy nasz wspólny projekt pt. Moda w Europie. Wybrałyśmy taki temat, ponieważ interesujemy się modą i pomyślałyśmy, że może być on interesujący również dla naszych rówieśników, szczególnie koleżanek.

Pracę nad projektem zaczęłyśmy od podstaw, czyli planowania. Wzięłyśmy nasz notatnik i podczas przerw w szkole wypisałyśmy wszystkie pomysły, jakie przyszły nam go głowy. Gdy już wiedziałyśmy co chcemy osiagnąć, zaczęłyśmy się zastanawiać nad sposobem ich prezentacji oraz co nam będzie potrzebne, jakie materiały i akcesoria. Po lekcjach wzięłyśmy pieniądze i poszłyśmy do galerii handlowej. Zakupy zaczęłyśmy od kupienia dużych kolorowych kartonów na plakaty, później brokatów w płynie, kolorowych małych kartek, koralików i innych fajnych ozdob. Weszłyśmy jeszcze do sklepu francuskiego, żeby znaleźć jakieś ubrania czy akcesoria, ale niestety, nic ciekawego nie znalazłyśmy. Po kupieniu wszystkich potrzebnych materiałów, poszłyśmy w nasze ulubione miejsce i zaczęłyśmy tworzyć naważnieszy plakat.

Korzystałyśmy z różnych źródeł informacji, np.: z Wikipedii, z książek o modzie, czasopism dla kobiet. Nasza praca nad plakatem, przewodnikami i małym "pokazem mody" trwała około dwóch tygodni. Mama Nadii wsparła nas drukując kilka kolorowym zdjęć.

Nasze prace i pokaz mody zaprezentowałyśmy koleżankom i kolegom z klasy oraz z klas równoległych. Dla uatrakcyjnienia pokazów zrobiłyśmy prezentację w PowerPoint. Opowiadając o modzie w wybranym kraju, czy mieście wpierałyśmy się różnymi przemiotami: kosmetykami, torebkami, perfumami, szalikami, parasolkami i różnymi innymi podobnymi drobiazgami. Na przykład opowiadając o europejskiej stolicy mody - Paryżu pokazałyśmy: torebkę, portfel i perfumy z firmy Chanel, kosmetyki z Bourjois i inne akcesoria.

Po prezentacjach plakaty i przewodniki powiesiłyśmy na drabinkach w szkolnych korytarzach, żeby inni uczniowie mogli nie tylko zobaczyć, ale może również dowiedzieć się czegoś ciekawego o modzie w Europie

Ty też możesz zobaczyćsmiley Filmik Moda w Europie jest relacją filmową z realizacji naszej projektu. Zapraszamy!

Naszym zdaniem projekt  był ciekawy, spodobał się koleżankom i kolegom. Nam też się podoba. Czujemy satysfakcję z jego realizacji.

W pracach pomagały nam pani pedagog Angelika Lipke oraz pani od geografii Ewa Jakubowska.

Wszystkim bardzo dziękujemy za wsparcie.

Pozdrawiamy Mariam z Nadią