• Konkursy Pozaszkolne

• Międzynarodowy Konkurs Informatyczny BÓBR 2019

• Zapraszamy do udziału w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym Bóbr wszystkich uczniów klas 1-8, którzy:
          • są kreatywni i nie boją się wyzwań,
          • lubią rozwiązywać nietypowe zadania wymagające logicznego i analitycznego myślenia,
          • chcą spróbować swoich sił i zdobyć pierwsze doświadczenia w programowaniu.
        • Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr nie jest kolejnym, nudnym konkursem edukacyjnym, lecz nowoczesnym przedsięwzięciem zrealizowanym w nowoczesny sposób. Jeżeli jesteś zainteresowany tematem komputerów, oprogramowania lub lubisz liczyć, a przy tym szybko i kreatywnie rozwiązujesz problemy – to ten konkurs jest właśnie dla Ciebie!

Konkurs trwa tylko jedną godzinę i nie jest wymagane żadne specjalne przygotowywanie. Treść zadań zahacza o różne tematy związane z wiedzą ogólną oraz innymi przedmiotami szkolnymi, jednak najważniejsza jest umiejętność szybkiego i kreatywnego rozwiązywania problemów, która zależy już tylko od Twojego sposobu myślenia i postrzegania świata!

Konkurs ma charakter jednorazowego testu wykonywanego samodzielnie przez uczestnika z pomocą komputera na oprogramowaniu konkursowym. Test składa się z kilkudziesięciu zadań. Rozwiązanie zadania polega na wskazaniu dokładnie jednej z możliwych odpowiedzi przez kliknięcie na niej lub wykonaniu innych czynności z pomocą komputera, prowadzących do rozwiązania.

Konkursy dla poszczególnych grup wiekowych odbędą się w dniach 12-15 listopada 2019. Każdego dnia jedna z grup będzie rozwiązywać zadania od godz. 12.00 do godz. 13.00

Harmonogram:

• Senior (szkoły ponadpodstawowe) – 12 listopada,

• Junior (klasy 7-8 SP) – 13 listopada,

• Benjamin (szkoły podstawowe 4-6) – 14 listopada,

• Skrzat (szkoły podstawowe 1-3) – 15 listopada.

W Polsce organizatorami Konkursu Bóbr są: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, firma Learnetic z Gdańska oraz Oddział Kujawsko-Pomorski Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

Tegoroczna edycja została objęta patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Więcej informacji o konkursie znajdziecie na stronie organizatora: www.bobr.edu.pl

Zapraszam wszystkich uczniów do sprawdzenia swoich umiejętności oraz udziału w konkursie!

Liczba uczestników ograniczona ilością komputerów w pracowni.

Zgłoszenia przyjmuję do 8 listopada 2019.

Grażyna Chmielewska