• Konkursy Szkolne

• Bezpieczna Przygoda z Internetem – etap szkolny konkursu informatycznego

• 31.01.2023 05:32
        • Zapraszamy uczniów klas 1-8 do udziału w etapie szkolnym warszawskiego konkursu informatycznego Bezpieczna Przygoda z Internetem.
        • Zadanie konkursowe zależy od kategorii wiekowej!

Uczniowie klas 1-3 przygotowują w dowolnym programie graficznym plakat propagujący bezpieczne korzystanie z Internetu. Grafika o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli (proporcja 16:10) powinna być zapisana w formacie jpg lub png.

Uczniowie klas 4-6 przygotowują animację lub grę, jako pomoc dydaktyczną pt. „Walka z fake newsami” w środowisku Scratch. Projekt powinien rozpoczynać się od kliknięcia flagi, posiadać scenę będącą wstępem, opisującą historię (fabułę), instrukcję gry (wyświetlana czasowo lub dostępna np. pod przyciskiem „Instrukcja”).

Uczniowie klas 7-8 przygotowują prezentację multimedialną w programie PowerPoint pt. "Zjawisko dezinformacji w sieci". Praca nie może przekraczać 15 slajdów.

Chęć uczestnictwa w Konkursie należy zgłosić w terminie do 3 lutego 2023 do nauczyciela informatyki (klasy 4-8) lub do wychowawcy (klasy 1-3).

Termin oddania prac konkursowych na etap szkolny upływa 6 marca. Komisja Konkursu wybierze od 1 do 6 prac w każdej kategorii i prześle na Konkurs Warszawski.

Laureaci etapu szkolnego otrzymają oceny 5 lub 6 z informatyki oraz drobny upominek.

Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Szkolnego Konkursu (pdf, 520KB)

Zapraszamy do udziału w Konkursie!

Grażyna Chmielewska