• Laboratoria Przyszłości w SP73

• Wenus z Milo z głową Minotaura - warsztaty z rzeźby 3D

• Klasa 5b w ramach realizacji programu Laboratoria Przyszłości uczestniczyła 30 listopada w zajęciach „Wenus z Milo z głową Minotaura”, organizowanych przez Dom Kultury Praga w Pałacyku Konopackiego przy ulicy Strzeleckiej.
        • Uczniowie dowiedzieli się czym jest druk 3D, poznali jego historię oraz wiele ciekawych informacji dotyczących zastosowania druku 3D, np.: o drukowaniu domów, mostów, całych funkcjonalnych narządów wykorzystywanych w medycynie.

Jednak głównym tematem zajęć była rzeźba, historia jej rozwoju i wykorzystanie nowoczesnych technologii w jej tworzeniu. W ramach ćwiczeń praktycznych uczniowie projektowali swoją rzeźbę w programie Tinkercad, przy okazji ucząc się nowego narzędzia do modelowania 3D.

warsztaty z druku 3D - projektowanie rzeźby w programie Tinkercadwarsztaty z druku 3D - projektowanie rzeźby w programie Tinkercadwydrukowany projekt rzeźby Wenuszdjęcie zbiorowe klasy 5b

W czasie zajęć obserwowali wydruk przygotowanej rzeźby, dotykali filamentów, zadawali ciekawe pytania prowadzącym, a przede wszystkim świetnie się bawili!

Iwona Myślak – Piątek

Wychowawczyni klasy 5b