• Laboratoria Przyszłości w SP73

• Szkoła Przyszłości już dziś

• Mazowieckie Kuratorium zaprosiło uczniów klas siódmych i ósmych na wydarzenie edukacyjne, które odbyło się 16 grudnia 2022 roku w Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych, ul. Mińska 65.
        • Celem spotkania była prezentacja możliwości wykorzystania nowoczesnego sprzętu i technologii cyfrowych, zakupionych przez szkoły w ramach programu Laboratoria Przyszłości, jako efektywnego narzędzia edukacyjnego w prowadzeniu zajęć lekcyjnych.

Uczestnicy wzięli udział w pokazie filmów historycznych „Kartka z Powstania” i „Wiktoria 1920” zrealizowanych w technologii wirtualnej rzeczywistości (VR).

Filmy VR pozwalają przenieść widzów w sam środek akcji i spowodować, by stali się uczestnikami wydarzeń, a nawet wpływali na ich przebieg.

Kolejną atrakcją dla uczniów były warsztaty wykorzystujące sprzęt programu #LaboratoriaPrzyszłości: druk 3D, roboty Photon, seans w Planetobusie, gry i zabawy ze sztuczną inteligencją AI.

warsztaty Laboratoria Przyszłości - roboty Photonwarsztaty z Laboratoria Przyszłości - druk 3Dwarsztaty z Laboratoria Przyszłości - pokazy w Planetarium

W wydarzeniu uczestniczyli: Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, Justyna Orłowska, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech, Pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki ds. Transformacji Cyfrowej i Tomasz Dobosz z Innowacyjna Historia.

Pobyt w CRPK zaliczamy do ciekawych doświadczeń

Zapraszamy do fotorealcji z wydarzenia "Szkoła Przyszłości już dziś"

zdjęcia z użyciem aparatu Nikon z #LaboratoriaPrzyszłości

Urszula Młynarczuk