• Laboratoria Przyszłości w SP73

• Ozoboty poszły w ruch!

• Aleks i Antek z klasy 3a testowali działanie szkolnych Ozobotów. Chłopcy poznali zasady używania robotów, a także stworzyli swoje pierwsze trasy.

• uczniowie tworzą kolorowe kody (na kartce papieru), które będą  trasą (programem) dla robota OzobotaOzobot testuje program, czyli porusza po kolorowych liniach

Była to fantastyczna lekcja precyzji, cierpliwości i kreatywności.

Paulina Prokop

Zapraszamy do galerii Lekcje z Ozobotami

#ozoboty #LaboratoriaPrzyszlosci

Ozobot to jeden z najmniejszych robotów, który zabiera uczniów w niesamowitą przygodę – naukę programowania. Za pomocą kolorowych kodów (na kartce papieru lub komputerze) dzieci programują polecenia, które wykonuje robot.

Dzięki wbudowanym czujnikom światła i koloru, Ozobot rozpoznaje odpowiednie sekwencje kolorowych linii i podąża ich śladem. W ten prosty sposób za pomocą flamastrów uczniowie mogą pisać swoje pierwsze programy.

Ta interaktywna zabawka rozwija kreatywność i logiczne myślenie. Uczy rozwiązywania problemów oraz pracy w grupie. Jest świetną pomocą dydaktyczną otwierającą najkrótszą i najłatwiejszą drogę do prawdziwego programowania i robotyki.

Grażyna Chmielewska