• Logo programu Laboratoria Przyszłości
          • INFORMACJE O PROGRAMIE

• Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

"Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań."

Ministerstwo Edukacji i Nauki

W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

• #LaboratoriaPrzyszłości w SP73

• Nasza szkoła SP73 otrzymala wsparcie finansowe wyskości 102 600 zł,  za które zakupiliśmy sprzęt do druku 3D, robotyki, mechatroniki oraz audio-video.

Zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości nowoczesny sprzęt uatrakcyjni szkolne zajęcia. Pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania z różnych dziedzin nie tylko na obowiązkowych lekcyjach ze wszystkich przedmiotów, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

W nowoczesnej szkole korzystając z nowoczesnych urządzeń i technologii cyfrowych będziemy rozwijać kompetencje przyszłości z tzw. kierunków STEAM: nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka.

• sp73@eduwarszawa.pl
      • 03-741 Warszawa, ul. Białostocka 10/18 Poland