• SP 73 i PAD

• 26.01.2020 21:18
        • Nasza szkoła SP 73 uczestniczy w zajęciach Polskiej Akademii Dzieci od 2012 roku. Program od początku cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów, a liczba uczestników rośnie z roku na rok. W minionym roku szkolnym 2018/2019 mieliśmy 32 studentów PAD.

• Formuła PAD, wykładowcami są zarówno osoby dorosłe – najczęściej pracownicy naukowi różnych uczelni, jak i uczniowie, stwarza zdolnym wspaniałą okazję zaprezentowania swoich pasji i wiedzy z różnych dziedzin.

Co roku w salach Uniwersytetu Warszawskiego nasi uczniowie prowadzą wykłady. Opowiadają o swoich różnorodnych zainteresowaniach, a zasób posiadanej przez nich wiedzy w niektórych przypadkach wprost zdumiewa. Na wyróżnienie zasługują wykłady: Historia sztuki Japonii, O ekonomii, Przemysł warszawskiej Pragi do 1939 roku, Współczesny patriotyzm, 10 najjadowitszych zwierząt świata czy Samoloty RWD – o polskich samolotach konstruowanych w okresie międzywojennym.

Wielkim wyróżnieniem dla szkoły było zaproszenie i wystąpienie naszego ucznia Michała Rybarczyka, wówczas ucznia klasy czwartej, na Konferencji Naukowej na Politechnice Gdańskiej, będącej podsumowaniem roku akademickiego 2012/2013. Temat wykładu: Japonia wczoraj i dziś [zobacz film]

Jako wykładowcy w minionych latach występowały również osoby lub przedstawiciele instytucji współpracujących z naszą szkołą (np. funkcjonariusze Izby Administracji Skarbowej w Warszawie, kurator sądowy – były nauczyciel szkoły, matka dwóch naszych absolwentek – pracownik naukowy, ojciec trojga naszych uczniów – nauczyciel szkoły).

Z powyższego wynika, że program PAD, oprócz pozytywnego wpływu na rozwój uczniów, jest również czynnikiem integrującym środowisko przyjaciół SP 73.

Uczestnictwo w PAD stanowi również zachętę do kontynuowania nauki w przyszłości, być może w tych samych salach.

Zapraszamy do Galerii PAD

Grażyna Chmielewska, Dorota Ehrmann