• Sukcesy Klasy 4-8

• Uczniowie SP73 laureatami Ogólnopolskich Zawodów Algorytmicznych

• Nasi uczniowie Paweł Kawalec i Łukasz Tchórzewski zostali laureatami IV Ogólnopolskich Zawodów Algorytmicznych Centrum Mistrzostwa Informatycznego.
          Zawody Algorytmiczne obejmowały trzy etapy: lokalny, regionalny i finał ogólnopolski.
        • W każdym z etapów należało rozwiązać zadania algorytmiczne opracowane przez wykładowców wyższych uczelni o poziomie trudności wykraczającym poza program nauczania informatyki w szkole, porównywalnym do stopnia trudności Olimpiady Informatycznej. Do kolejnego etapu przechodziły zespoły, które uzyskały najlepsze wyniki, po 3 zespoły z każdej kategorii w rejonie. W sumie do finału zostało zakwalifikowanych 46 zespołów dwu lub trzyosobowych.

zespół SP73 w oczekiwaniu na rozpoczęcie Zawodów na stanowiskuUroczystość zakończenia Zawodów Algorytmicznych na podium zespół SP73 odbiera dyplomy i nagrody

Nasza zwycięska drużyna awans do finału Zawodów wywalczyła zajmując I miejsce w rejonie Politechniki Warszawskiej, obejmującym województwo mazowieckie, podlaskie, lubelskie i warmińsko-mazurskie.

W finale uczestnicy przez dwa dni zmagali się z bardzo trudnymi wyzwaniami programistycznymi. Przy ocenianiu rozwiązań brano pod uwagę poprawność działania programu oraz jego optymalizację czasową i pamięciową. Nasz zespół SP73 zdobył IV miejsce w Polsce! Gratulacje!

Organizatorem Zawodów Algorytmicznych była Politechnika Łódzka oraz Partnerzy – Uczelnie Wyższe: Politechnika Warszawska, Akademia Górniczo Hutnicza w Krakowie, Politechnika Gdańska i Politechnika Wrocławska w ramach projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego (CMI). Projekt CMI stanowi kompleksową koncepcję wzmocnienia polskiej edukacji informatycznej ukierunkowanej na kształcenie uzdolnionych uczniów przy zaangażowaniu najlepszych uczelni technicznych w kraju

W naszej szkole SP73 projekt CMI jest realizowany od 3 lat. Zajęcia kół informatycznych CMI dla uczniów klas 4-8 prowadzi Grażyna Chmielewska

Zapraszamy do fotorelacji z Zawodów Algorytmicznych

Grażyna Chmielewska