• Biblioteczne wiadomości

• Świąteczne książki

• Już mało czasu dzieli nas od wigilijnego wieczoru, ale Święta zaczynają się tak naprawdę dużo, dużo wcześniej, zanim zaświeci pierwsza gwiazdka. Myśli o tym cudownym magicznym czasie tlą się w naszych sercach tygodniami.

• Barbórka - Dzień Górników

• Jak twierdzi śląskie przysłowie, „Barbara święta o górnikach pamięta”.
            4 grudnia obchodzimy Barbórkę, czyli święto górników – jedno z najbardziej znanych i
             rozpowszechnionych obchodów dni zawodowych w Polsce. Oprócz górników tego dnia świętować będą także geolodzy oraz inne osoby wykonujące zawody związane z poszukiwaniem paliw kopalnych
          • Światowy Dzień Pluszowego Misia – 25 listopada

• Święto ustanowione w 2002 roku, w 100 rocznicę powstania tej maskotki.

Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci... to zdanie z piosenki, śpiewanej wiele lat temu przez jednego z najbardziej znanego misia w Polsce, nic nie straciło na aktualności.

• Grażyna Chmielewska
      • Paulina Siewierska