• Kurier SU

• Walentynki w naszej szkole

• 25.02.2021
        • Walentynki jest to coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego.  W Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, czczono go jako patrona zakochanych.
        • Dzień 14 lutego stał się więc okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne.

W Polsce popularność uzyskały jednak dopiero w latach 90. XX wieku.. Jedyne i największe w Polsce obchody walentynek  odbywają się corocznie od 14 lutego 2002 roku w Chełmnie (województwo kujawsko-pomorskie) pod nazwą „Walentynki Chełmińskie”. Za sprawą przechowywanej, prawdopodobnie od średniowiecza, w chełmińskim kościele  relikwii św. Walentego, połączono tu lokalny kult z tradycyjną zabawą zakochanych.

Walentynki to również czas kiedy kartki wysyłają sobie również przyjaciele oraz osoby, które darzą się sympatią.

W naszej szkole co roku krążyła poczta walentynkowa. W tym roku w związku z pandemią nie  było pięknych kolorowych kartek roznoszonych przez Wasze koleżanki z Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie mieli możliwość przesłać pocztą elektroniczną kartkę do opiekunów SU i my dostarczaliśmy ją do adresata.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli wrócić do tradycyjnej poczty walentynkowej.

Beata Przybysz