• E-Lekcje klasy 1-3

• Uwaga - uczniowie i rodzice klas 3a i 3b

• 25.03.2020
        • Szanowni Państwo, Kochane Dzieci

Zadania i zagadnienia do realizacji w dniach 25.03- 27.03.2020r.

• Od tego tygodnia rozpoczynamy pracę z podręcznikami i ćwiczeniami, dlatego proszę o ściągnięcie ich ze strony WSIP https://www.wsip.pl/edukacja-wczesnoszkolna-podreczniki-pdf/

Podręcznik Nowi Tropiciele - część 3 i 4, Karty ćwiczeń Nowi Tropiciele – cześć 3 i 4, ćwiczenia - Matematyka – część 4.

Wskazane ćwiczenia należy wykonać w zeszytach klasowych lub na wydrukowanych kartach ćwiczeń (istnieje taka możliwość).

Praca na 25-26 marca

Język polski:

Temat: „Oczy”

przeczytaj informacje z Podręcznika - cześć 3 str. 90,91,

wykonaj ćwiczenia 2, 4 i 6 str. 66 oraz ćwiczenie 10 str. 68 pisemnie w zeszycie lub na wydrukowanych stronach z ćwiczeń (Karty ćwiczeń – część 3 – ćwiczenia w linie),

ćwiczenia 1 i 3 ze str. 66, i 9 ze str. 68 ustnie (Karty ćwiczeń – część 3 – ćwiczenia w linie).

Temat: „Tropimy ortografię h”

przeczytaj wierszyki z Podręcznika – część 3 , str. 96, 97  - przypomnij sobie reguły, zapamiętaj jak najwięcej wyrazów z h niewymiennym,

wykonaj ćwiczenia 2 str. 72 oraz ćwiczenie 5 (całe) str. 73  - Karty ćwiczeń – część 3 (ćwiczenia w linie) pisemnie w zeszycie lub na wydrukowanych stronach ćwiczeń.

Matematyka:

skorzystaj z platformy MATZOO: zakładka „Kalendarz i czas”,

wykonaj wszystkie ćwiczenia z punktu 7 „Godziny i zegary”.

wykonaj pisemnie (w zeszycie lub na wydrukowanych stronach ćwiczeń) ćwiczenie: 2, 3 i 4 str. 21 -  Matematyka – cześć 4  (ćwiczenia w kratkę)

ćwiczenie 1 – wykonaj  ustnie – Matematyka część 4

WF:

Ćwicz codziennie przez co najmniej 10 minut. Napisz jakie ćwiczenia wykonałeś.

Praca na 27 marca:

Język polski:

Temat: „Jak zasiać wiosenną radość?”

przeczytaj wiersz pt: „Pobudka„ – Podręcznik – część 4 str. 36,

odpowiedz pisemnie w zeszycie na pytanie  2 (pod tekstem str. 37)

wykonaj pisemnie (w zeszycie lub na wydrukowanych stronach ćwiczeń) ćwiczenie 2 str. 31,

ćwiczenie 1 wykonaj ustnie

obejrzyj filmik o wiośnie, link; https://www.youtube.com/watch?v=Wjo_Q1OYTmY

Zapamiętaj - NIE Z RZECZOWNIKAMI PISZEMY RAZEM np. nieprzyjaciel, niepogoda,

wykonaj ćw. 4, 5 i 7 str. 32 pisemnie.

Matematyka:

wykonaj pisemnie (w zeszycie  lub na wydrukowanych stronach ćwiczeń) ćwiczenia 1, 3, 4 i 5 str. 3 – Matematyka część 4 (ćwiczenia w kratkę)

ćwiczenie 2 str. 3- wykonaj  ustnie.

Praca plastyczno-techniczna:

Wykonaj pracę plastyczno – techniczną  „Robot” –z materiałów wtórnych. Tak jak w poprzednim tygodniu zrób zdjęcie swojej pracy i wyślij je MMS-em lub SMS-em na nr telefonu swojej pani nauczycielki, lub jeśli potrafisz zamieść w wiadomościach na Librusie (trzeba dołączyć załącznik lub skopiować z Worda).

Prace plastyczne należy też przynieść do szkoły po wznowieniu zajęć szkolnych.

Muzyka:

Naucz się śpiewać piosenka „Wiosna tuż, tuż.”

Tekst Wiosna tuż, tuż

Już ozimina szumieć zaczyna,

że nie powróci mróz.

że wiosna jest tuż, tuż.

Śpiewa skowronek, dźwięczy jak dzwonek,

że gniazdo ma wśród zbóż.

że wiosna jest tuż, tuż.

Krążą nad domem boćki znajome,

goście zza siedmiu mórz.

że wiosna jest tuż,

Link do piosenki: Wiosna tuż tuż należy nacisnąć trójkąt,  nic nie pobierać!

WF:

Ćwicz codziennie przez co najmniej 10 minut. Napisz jakie ćwiczenia wykonałeś.

Życzymy miłej pracy

Ściskamy mocno!