• E-Lekcje klasy 4-8

• Lekcje z plastyki dla klas 4-7

• 19.03.2020
        • Lekcje z plastyki dla klas 4-7 Nauczyciele: Joanna Banaszek, Katarzyna Ebingier

• W tym szczególnym czasie proponujemy prace plastyczne do wykonania w domu. Prace te chętnie zobaczymy i ocenimy :) po wznowieniu zajęć szkolnych.

KLASA 4

1. Namaluj pracę, w której przedstawisz różne rośliny. Użyj tylko kolorów podstawowych.

2. Wybierz fotografię z rodzinnego albumu. Wzorując się na niej przedstaw scenę z życia Waszej rodziny.

KLASA 5

1. Namaluj pracę ukazującą jak zmienia się drzewo w trakcie pór roku. Naszkicuj koronę drzewa, tak aby wypełniała całą kartkę. Podziel arkusz na 4 pola. Każdy z fragmentów korony przedstaw w innej porze roku: wiosną, latem, jesienią i zimą. Elementy namalowane w poszczególnych częściach mogą przekraczać granice z sąsiednimi polami.

2. Wykonaj kolaż (kompozycja wykonana z różnych materiałów: papierów, gazet, tkanin, zdjęć, futerek i piórek) ukazujący zwierzęta domowe.

KLASA 6

Wykonaj dwie prace. W jednej pokaż widok miejskiej ulicy lub parku w dzień słoneczny, a w drugiej - to samo otoczenie w dzień pochmurny albo deszczowy.

KLASA 7

1. Wyobraź sobie dżunglę, która wyrosła w środku miasta. Roślinność oplata ulice i budynki. Namaluj budowle w uproszczony sposób, jako bryły geometryczne natomiast drzewa, krzewy i kwiaty przedstaw szczegółowo.

2. Przeprowadź eksperyment malarsko-muzyczny. Zilustruj na obrazie swój ulubiony utwór muzyczny. Jakie punkty, linie, barwy i plamy najlepiej wyrażą to co słyszysz i Twoje emocje?

Dla chętnych: krokotak.com  - dużo ciekawych inspiracji plastycznych.

Miłej pracy, dużo zdrowia!

Joanna Banaszek i Katarzyna Ebinger