• E-Zajęcia (terapie, świetlica, koła)

• e-Koło kulinarne Kuchcikowo na Wesoło

• 22.03.2020 18:39
        • Sposób żywienia  wpływa na ich rozwój fizyczny, intelektualny oraz na zdolność uczenia się.

• Zasoby, w które zostanie wyposażony młody organizm, są podstawą dobrego funkcjonowania przez wiele lat. Dlatego szkoła podstawowa jest najlepszym czasem, aby uczyć świadomej podstawy racjonalnego odżywiania.

Kuchnia jest dla dziecka miejscem niesamowitym, ciekawym, kojarzącym się z różnorodnymi zapachami, ciepłem i ulubionymi smakami. Odpowiednio dobrane do wieku dziecka zabawy z mąką ciastem, jak również uczestnictwo w przygotowaniu potraw są niezapomnianym przeżyciem dla małego dziecka.

W kuchni można się nauczyć o wiele więcej niż tylko , jak zjadać to, co zostało ugotowane. W gotowaniu z dziećmi najważniejsze jest doświadczanie wielozmysłowe, czyli dotykanie, wąchanie, tworzenie, smakowanie, a także śmiech i zabawa.

Udział w zajęciach kulinarnych, umożliwia zdobycie takich doświadczeń jak np. odczucie rosnącego ciepła w pomieszczeniu, wydobywających się zapachów, konieczność poczekania, zanim potrawa będzie gotowa.

Fakt uczestnictwa w zajęciach kulinarnych, mieszania czy produktów, które mogą być zimne albo np. lepkie i które przeistaczają się później w coś ciepłego, o przyjemnym zapachu może wpływać na stosunek do spożywania posiłków, powoduje zwiększenie apetytu, a potrawy, których dzieci wcześniej nie jadły są zjadane z przyjemnością.

Kamila Srebrzyńska-Bukrejewska