• E-Zajęcia (terapie, świetlica, koła)

• Świetlica SP 73 działa w Internecie

• 22.03.2020 18:07
        • W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-opiekuńczych placówkach oświatowych, proponuję Państwu zajęcia świetlicowe z wykorzystaniem Internetu.
        • Dzieci, które chcą w nich uczestniczyć zakładają teczki i w nich przechowują zgromadzone przez siebie materiały i prace związane z każdym tematem tygodnia. Uczniów, którzy nie uczęszczają na świetlicę szkolną, także zapraszam do wzięcia udziału w tego typu zajęciach.

Myślę, że motywacją dla dzieci będzie ogłoszenie konkursu z nagrodami na najciekawszą Teczkę aktywności.

W ramach bloków tematycznych realizowanych w świetlicy obecny tydzień mamy pod hasłem: W marcu jak w garncu.

W związku z tym:

♦przygotowujemy wiosenną pracę plastyczną Wyklejanie Kwiatów ze szczątków papieru i materiału, wykorzystanie różnorodnej faktury, łączenie elementów.

♦poszerzamy i uporządkowujemy słownictwo dotyczące różnych zjawisk występujących w przyrodzie, wyszukane informację wypisujemy na kartce

♦ wyszukujemy w różnych źródłach i zapisujemy charakterystyczne cechy dla nadchodzącej pory roku oraz zmian niesionych przez Wiosnę.

♦ wyszukujemy i zapisujemy 2-3 wiersze związane z Wiosną.

Temat następnego tygodnia i zakres prac do wykonania przez dzieci podamy Państwu w poniedziałek.

Życzę owocnej pracy, pozdrawiam

Katarzyna Lamprecht