• E-Zajęcia (terapie, świetlica, koła)

• Terapia logopedyczna w Internecie

• 22.03.2020 18:11
        • W związku z zaistniałą sytuacją w celu zapewnienia ciągłości oddziaływań terapeutycznych proponuję Państwu kilka darmowych stron z grami i ćwiczeniami logopedycznymi.
        • Zwykle na zajęciach proponuję dzieciom zadania z wykorzystaniem komputera jako nagrodę za pracę. Dziś zachęcam do odwiedzenia moich ulubionych stron jako dodatkowego zajęcia - nastawionego na terapię - dla dzieci pozostających w domu.

Na pierwszym miejscu polecam Państwu stronę www.mimowa.pl, gdzie znajdziecie:

• gimnastykę buzi i języka z wykorzystaniem kamerki - dziecko może obejrzeć jak wykonuje ćwiczenia na ekranie komputera;

• dział zajmujący się seplenieniem - a więc szereg ciszący głoski ś, ź, ć, dź, syczący głoski s, z, c, dz i szumiący głoski sz, ż, cz, dż;

• reranie - głoska r;

• wspieranie mowy - ćwiczenia analizy i syntezy wzrokowej i słuchowej, orientacji przestrzennej, spostrzegawczości, budowanie zasobu słownictwa i rozwijanie umiejętności językowych.

Dużym atutem tego programu jest możliwość wydrukowania materiałów dołączonych do poszczególnych ćwiczeń.

Bardzo proszę, zajrzyjcie do zeszytów Waszych dzieci i sprawdźcie nad czym ostatnio pracowaliśmy. Proszę potraktować zadania jako utrwalenie przepracowanego na zajęciach materiału.

Drugim, bardzo ciekawym serwisem, z którego często oferuję dzieciom ćwiczenia, jest www.yummy.pl.

W tym serwisie znajdziecie zadania wspierające terapię logopedyczną. Program jest podzielony na 3 części oferujące zadania dla przedszkolaków, uczniów i młodzieży. Z założenia służy nauce języków obcych ale wersja polska stanowi świetne uzupełnienie terapii logopedycznej. W doborze ćwiczeń proponuję posługiwać się mapą strony - ułatwia to dobór ćwiczeń i nie rozprasza dziecka nadmiarem możliwości

Moje ulubione to: ćwiczenia słowne, logiczne oraz poznawcze. Generalnie czas spędzony na grach oferowanych na tej stronie to dobrze wykorzystany czas

Kolejnym wartym polecenia programem z grami edukacyjnymi jest www.pisupisu.pl Program przeznaczony dla przedszkolaków oraz uczniów. Dużo reklam - przez to nawigacja nieco utrudniona, ale ciekawe i dobre merytorycznie zadania. Szczególnie polecam dla starszych uczniów zadania dotyczące omawianych lektur, gramatyczne oraz zabawy słowne.

W przyszłym tygodniu dla zainteresowanych podeślę zindywidualizowane zadania.

W razie potrzeby proszę o kontakt za pośrednictwem Librusa.

Dużo zdrowia

Monika Drozd