• Świętujemy różnorodność językową!

• 26 września to Europejski Dzień Języków Obcych, który ma na celu promować naukę języków i zwiększać świadomość o bogactwie kulturowym Europy. W naszej szkole nie mogliśmy tego dnia przeoczyć i zorganizowaliśmy wiele ciekawych atrakcji dla naszych uczniów.
        • Już od rana na drzwiach sal lekcyjnych witały nas napisy w różnych językach, takich jak angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, włoski, rosyjski i wiele innych. Uczniowie mieli za zadanie odgadnąć, w jakim języku są napisane powitania i jak się je wymawia. Niektóre były łatwe, inne zaś stanowiły prawdziwe wyzwanie!

Europejski Dzień Języków Obcych w SP73Europejski Dzień Języków Obcych w SP73Europejski Dzień Języków Obcych w SP73Europejski Dzień Języków Obcych w SP73

Na przerwach odbywały się zabawy lingwistyczne, w których uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę o językach i kulturach świata. Za każdą poprawną odpowiedź otrzymywali punkty, które mogli wymienić na nagrody.

Największą nagrodą była możliwość zdobycia bonu podarunkowego na 5 dodatkowych punktów do klasówki z języka angielskiego lub niemieckiego.

Było to bardzo udane i zabawne święto, które pokazało nam, jak piękne i różnorodne są języki obce.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za piękny udział w zabawie i zachęcamy do nauki języków obcych!

Zapraszamy do fotogalerii Europejski Dzień Języków Obcych 2023

Zespół nauczycieli języków obcych