• Biblioteczne wiadomości

• 11 listopada - Święto Niepodległości

• 17.11.2020 06:22
        • W dniu 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. Dzień upamiętnia wydarzenia z 1918 roku, kiedy Polska odzyskała niepodległość po 123 latach zaborów.

• Narodowe Święto Niepodległości jest świętem państwowym. W tym dniu upamiętniamy wydarzenia sprzed 102 lat, kiedy upadek wszystkich państw zaborczych w czasie I wojny światowej utorował drogę do suwerenności Polski

Niepodległa do Hymnu 2020 - dołącz do akcji!

11 listopada 2018 roku, w stulecie odzyskania niepodległości, w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie w samo południe zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. Równie uroczyście i licznie było w zeszłym roku – Hymn Polski śpiewany był wspólnie od Bałtyku po szczyty gór.

W tym roku pomimo obostrzeń epidemiologicznych organizatorzy chcieli podtrzymać tę piękną tradycję. By ułatwić przystąpienie do akcji i odśpiewanie hymnu państwowego w domu, stacje radiowe i telewizyjne 11 listopada w samo południe wyemitowały Mazurka Dąbrowskiego.

Nasza szkoła SP 73 też przyłączyła się do akcji i wspólnie zaśpiewaliśmy hymn – niektórzy w czasie lekcji online, inni w domu przed telewizorem czy w maseczce z zachowaniem dystansu społecznego w czasie uroczystości lokalnych – liczy się to, że w tym dniu i w tak trudnym czasie wciąż potrafimy się zjednoczyć!

Martyna Kozłowska