• Biblioteczne wiadomości

• KSIĄŻKA TYGODNIA: Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)

• 06.11.2022 18:38
        • W tym tygodniu biblioteka szkolna poleca książkę niezwykle popularną
          "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)" autorstwa Justyny Bednarek
        • Znacie to uczucie? Składacie pranie i brakuje wam pięciu skarpetek? Po raz kolejny zastanawiacie się, co znowu poszło nie tak? Czy skarpetki gubią się w drodze z kosza na bieliznę do pralki, rozpuszczają się w proszku do prania, a może pochłania je pralka?

Z wyjaśnieniem tej zagadki pomaga nam Justyna Bednarek w książce „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)".

To ciekawa historia dla dzieci w każdym wieku - aktualnie lektura w klasie drugiej.

Książka ta, to zbiór zabawnych historii, które opowiadają o losach rezolutnych skarpet. Każda z nich z jakiegoś powodu wydostała się na wolność, by zacząć realizować swoje marzenia - jedna z nich zostaje gwiazdą filmową, inna staje się opiekunką mysich sierot, a jeszcze inna jest detektywem.

Największym atutem książki jest traktowanie małego czytelnika poważnie, bez moralizatorstwa i przemycania życiowych nauk na siłę. Sama autorka podkreśliła w jednym z wywiadów, że „traktuje swoje pisanie jak literaturę, bez taryfy ulgowej”.

Książka, została przepięknie zilustrowana, pokazuje dzieciom, że niektóre z naszych wyborów mogą czasem wydawać się niezrozumiałe, że każdy z Nas może mieć inny plan na życie i być lepszym w jednej dziedzinie. Czytelnicy dowiadują się także, że czasem przychodzi czas by zaryzykować, by dowiedzieć się o sobie nieco więcej i aby znaleźć dla siebie szczęście w tym wielkim świecie. Nie łatwo jest zrozumieć tak trudne przesłania, ale doskonałe zobrazowanie i niezwykła przygoda pozwala dzieciom w mniejszym lub większym stopniu na jego zrozumienie.

Serdecznie polecam

Martyna Kozłowska