• Biblioteczne wiadomości

• KSIĄŻKA TYGODNIA: Ambaras

• 02.12.2022 00:36
        • "Ambaras" Tomasza Samojlika jest książką, która za pomocą opowiadania przemyca zwyczaje i  zachowania wilków oraz pozostałych leśnych zwierząt.
        • To historia o małym wilczku, który miał niezwykły talent – rozumiał mowę oraz intencję ludzi.

W wilczej norze przychodzą na świat trzy szczeniaki. Jeden z nich, obdarowany kłopotliwym imieniem Ambaras, jest mniejszy i słabszy od braci z watahy. Ma też dwie, skrywane tajemnice. Po pierwsze, od urodzenia nie czuje żadnych zapachów, co dla wilka jest katastrofą. Po drugie jako jedyny spośród wszystkich wilków rozumie ludzką mowę. Ten niezwykły dar oraz wielkie serce sprawią, że Ambaras wpadnie w kłopoty.

okładka książki Ambaras

Nie będę zdradzać co się wydarzy dalej, powiem tylko, że ,,Ambaras" to piękna, chwytająca za serce opowieść o przyjaźni, bohaterstwie, odwiecznym strachu ludzi przed wilkami oraz wilków przed ludźmi a także o tym, jak mądra współpraca wilka z człowiekiem może ocalić wilcze i ludzkie życie. To również niezwykła książka o byciu innym i o niespodziewanej szansie, jaka się dzięki temu pojawia.

Polecam

Martyna Kozłowska