• INTEGRACJA w NASZEJ SZKOLE

• Rok szkolny 2019/2020
            • W obecnym roku szkolnym 2019/2020 w naszej szkole funkcjonuje 8 klas integracyjnych:

• 1 klasa siódma
              • 1 klasa szósta
              • 2 klasy piąte
              • 1 klasa czwarta
              • 1 klasa trzecia
              • 1 klasa druga
              • 1 klasa pierwsza

Dla każdego ucznia z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego opracowany został indywidualny plan edukacyjno-terapeutyczny, dostosowujący formy i metody pracy do możliwości i potrzeb, wynikających z danej niepełnosprawności. Każdy z uczniów objęty jest dodatkową pomocą w ramach zajęć specjalistycznych.

• Jakie zajęcia proponuje szkoła w ramach rewalidacji indywidualnej?
            • Każdemu z uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych przysługują 2 godziny zajęć rewalidacji indywidualnej tygodniowo.

W ramach rewalidacji nasza szkoła proponuje szeroką gamę zajęć specjalistycznych:

• integrację sensoryczną
              • logopedię
              • terapię pedagogiczną
              • socjoterapię
              • arteterapię
          • Dodatkowe zajęcia
            • Wszyscy uczniowie mogą korzystać z pomocy psychologa i pedagoga szkolnego oraz uczęszczać na dodatkowe zajęcia dydaktyczno–wyrównawcze, a także koła zainteresowań.

Uczniowie mogą również korzystać z dodatkowych, bezpłatnych zajęć wspomagających wszechstronny rozwój dziecka w ramach projektu BAZA, zrzeszającego kilkanaście organizacji i instytucji pozarządowych

• Pierwsze klasy integracyjne 01.09.2004
            • Wychodząc naprzeciw potrzebom środowiska, w roku szkolnym 2004/2005, po raz pierwszy utworzyliśmy w naszej szkole klasę integracyjną.

Zdawaliśmy sobie sprawę, z jak ogromnym problemem spotykają się dzieci niepełnosprawne i ich rodzice, stając u progu rozpoczęcia nauki szkolnej.

Powołując klasy integracyjne staramy się stworzyć wszystkim naszym uczniom warunki przygotowania ich  do aktywnego, w pełni wartościowego życia w społeczeństwie.

Wspólne przebywanie od najmłodszych lat dzieci zdrowych i niepełnosprawnych pomaga kształtować: postawę tolerancji, zauważanie i zrozumienie odmiennych potrzeb innych ludzi, umiejętność współdziałania i pomocy potrzebującym.