• GIMNASTYKA SPORTOWA

• Gimnastyka sportowa to forma zajęć gimnastycznych zapewniających prawidłową postawę i proporcjonalną sylwetkę. Cieszy się ona coraz większym zainteresowaniem wśród naszych uczniów.

• Wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci w roku szkolnym 2019/2020 prowadzimy zajęcia z gimnastyki sportowej dla:

• dziewcząt z klas 1-8; prowadzący: instruktor gimnastyki, mgr wychowania fizycznego Anna Olawa

• chłopców z klas 1-4; prowadzący: instruktor gimnastyki, mgr wychowania fizycznego Paulina Baran

Na zajęciach gimnastycznych uczestnicy poznają elementy gimnastyki sportowej, akrobatyki sportowej oraz gimnastyki artystycznej. Stałym elementem zajęć są przygotowania do zawodów i pokazów.

Szczegółowe informacje dotyczące terminów zajęć dla dziewcząt i chłopców publikujemy na stronie UCZNIOWIE/ZAJĘCIA POZALEKCYJNE/SPORTOWE

• Pierwsze sukcesy

•

• W roku szkolnym 2017/2018 gimnastyczki zadebiutowały w Mistrzostwach Dzielnicy Praga Północ w Gimnastyce Sportowej. Zawodniczki nieśmiało, ale też bardzo ambitnie podeszły do konkurencji - skok przez kozła, układ na ławeczce oraz układ wolny na ścieżce.

Nasze Gimnastyczki dwukrotnie zostały wicemistrzyniami dzielnicy - w 2017/18 oraz 2018/2019 roku.

W 2017/2018 medale zdobyły:

Sylwia Potocka, Oliwia Replińska, Nadia Tomoń, Jagoda Duch  Nikola Soćko, Anna Jędrzejczak, Aleksandra Dudek, Oliwia Kazimierczuk,  Nadia Przybyłowicz,  Ewelina Zalewska,  Mariam Saroyan oraz Sylwia Kowalska.

W 2018/19 medale zdobyły:

Nadia Tomoń, Laura Borowska, Amelia Tomoń, Oliwia Replińska, Sylwia Potocka, Nikola Soćko, Anna Jędrzejczak, Nadia Przybyłowicz, Aleksandra Dudek, Ewelina Zalewska oraz Makka Gazieva.

Makka Gazieva zdobyła również indywidualnie brązowy medal.

• Gimnastyczki uświetniły swoimi układami uroczystości szkolne np. zakończenie roku szkolnego, Ślubowanie Pierwszych Klas, Jasełka szkolne, Dzień Integracji Przedszkolaków, a także wystąpiły na I Praskim Festiwalu Organizacji Pozarządowych (we współpracy z Armią Zbawienia).

• Do naszych układów zostały wykorzystane trudne figury akrobatyczne, elementy tańca, starannie dobrana i ciekawa muzyka oraz przybory: wstążki, obręcze, skrzydła belly dance.

Relacje z naszych występów, zawodów oraz informacje o aktualnych sukcesach publikujemy na stronie UCZNIOWIE/SUKCESY SPORTOWE Zapraszamy!

Trochę historii

Pierwsze zajęcia z gimnastyki dziewcząt odbyły się w naszej szkole we wrześniu 2015 roku. Od samego początku zajęcia cieszyły się niespodziewaną, dużą popularnością. Na pierwszy trening zapisało się ponad 50 dziewczynek z klas 1-3, dlatego zostały podzielone na grupy.

Początkowo dziewczęta poznawały podstawowe elementy z gimnastyki sportowej, akrobatyki sportowej oraz gimnastyki artystycznej. Dziś grupa zaawansowana uczy się już o wiele trudniejszych elementów.