• Konkursy Szkolne

• Szkolny konkurs Wortschatzmeister – mistrz słownictwa

• 12.05.2022 07:32
        • Zapraszamy uczniów klas 7-8 do udziału w Szkolnym Konkursie Języka Niemieckiego Wortschatzmeister – mistrz słownictwa

Konkurs odbędzie się w dniu 20 maja 2022 r.

• REGULAMIN  KONKURSU

Tematyka konkursu: Konkurs na znajomość słownictwa w języku niemieckim (zakres zgodny z podstawą programową kształcenia ogólnego zakresie nauczania języka obcego nowożytnego jako drugiego – drugi etap edukacyjny: klasy 7 – 8).

Organizator konkursu: nauczyciel języka niemieckiego pani Anna Milej

Skład Jury: pani Marta Cielma, pani Olga Rogowska i pani Anna Możdżyńska. Jury będzie kontrolować sprawdzenie prac konkursowych. Nie będzie obecne w czasie trwania konkursu.

Adresaci konkursu: uczniowie z klas 7 i 8 SP 73.

Termin, miejsce i czas trwania konkursu: 20.05.2022 (piątek) godz.13.45-14.30, sala 110.

Przygotowanie do konkursu: każda osoba, która zgłosi chęć udziału w konkursie otrzymuje listę słówek w języku niemieckim, których należy się nauczyć.

Przebieg i forma konkursu:

1. Konkurs składa się z jednego – pisemnego - etapu, który odbędzie się 20.05.2022 r. o godz. 13.45;

2. Uczniowie wchodzą do sali tylko z długopisem;

3. Każdy uczestnik otrzymuje kartkę z zadaniami konkursowymi, które będą polegały na:

• przetłumaczeniu słowa w języku niemieckim na język polski;

• napisaniu w języku niemieckim podanego słowa po polsku;

• połączeniu w pary słów po niemiecku i po polsku.

4. Za każde zadanie jest przewidziana określona ilość punktów.Uczniowie, którzy osiągną  największą ilość punktów zdobędą odpowiednio pierwsze, drugie i trzecie miejsce.

Wyniki konkursu: zostaną ogłoszone najpóźniej do dnia 31.05.2022 r.

Rozdanie nagród i dyplomów: nastąpi w terminie ustalonym przez organizatora.

Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie!

Naprawdę warto! Oprócz nagród czekają na Was dodatkowe bardzo dobre oceny z języka niemieckiego

Anna Milej