• Konkursy Szkolne

• UWAGA, KONKURS! – Śmieci wczoraj i dziś

• 21.04.2022 05:18
        • 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi – największe święto naszej planety. Ma ono na celu promowanie postaw proekologicznych oraz uświadamianie, jak wielki wpływ na kondycję i przyszłość Ziemi ma każdy z nas.
        • W obecnych czasach jednym z większych zagrożeń dla świata jest ogromna ilość śmieci i odpadów, wytwarzanych przez ludzi – aby lepiej zrozumieć ten problem oraz podjąć działania, zmierzające do jego rozwiązania, zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie „ŚMIECI WCZORAJ I DZIŚ”.

Pierwsza część pracy konkursowej to wywiad z osobami starszymi (rodzice, dziadkowie). Ma on na celu pozyskanie informacji na temat ilości i rodzaju śmieci produkowanych w naszych domach 20-30 lat temu.

W drugiej części pracy konkursowej wykonajcie plakat, na którym porównacie jak wyglądał „śmieciowy problem” dawniej, a jak wygląda dzisiaj?

Plakat można wykonać dowolną techniką plastyczną, także z wykorzystaniem pustych opakowań, zdjęć, wydruków komputerowych.

Zainteresowanych udziałem w Konkursie zapraszamy do zapoznania się z dodatkowymi informacjami na temat prac konkursowych: Konkurs „ŚMIECI WCZORAJ I DZIŚ” – Dodatkowe Informacje

Plakaty konkursowe należy oddać pani Dorocie Ehrmann w terminie do 29 kwietnia (piątek).

Dla uczestników konkursu przewidziano nagrody, oraz oceny za prace dodatkowe!

Dorota Szymańska - Ehrmann

• Wróć do listy artykułów