• Kurier SU

• Międzynarodowy Dzień Kropki w SP 73

• 16.09.2021 05:31
        • 15 września w ponad stu krajach na świecie obchodzony jest International Dot Day czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto pomysłowości, kreatywności i zabawy zapoczątkowane w 2008 roku.

• A skąd pomysł obchodzenia święta?

Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem „The Dot” czyli „Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka szybko zyskała popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów.

W tym roku po raz pierwszy braliśmy udział w tym wydarzeniu. Uczniowie mieli możliwość zaprojektowania plakatów przedstawiających ich klasową kropkę. Wiele osób przyszło ubranych w kropki, a wśród nich nauczyciele. W czasie lekcji uczniowie mogli obejrzeć film o Vashti.

Świętując Dzień Kropki wykonywaliśmy prace plastyczne z kropką, łączyliśmy kropki na matematyce, rysowaliśmy je kredą przed szkołą. W całej szkole odbyło się mnóstwo aktywności związanych z tym szczególnym dniem.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: Dzień Kropki w SP 73

Opiekun SU