• AKTUALNOŚCI w szkole

   • Drużyna SP 73 zwycięzcą konkursu Cybercraft – przygoda, która uczy
    • Drużyna SP 73 zwycięzcą konkursu Cybercraft – przygoda, która uczy

    • Puchar, chwałę i cenne nagrody w ogólnopolskim konkursie Szkoła Laboratoria Przyszłości zdobyła drużyna AmLaKu z naszej szkoły. Mamy I miejsce!

    • AmLaKu to uczniowie klasy 3b – Amelia Potocka, Laura Juranek i Jakub Korpalski

     Gratulujemy uczniom i rodzicom! Jesteśmy z WAS dumni!     W świecie Minecraft w specjalnie przygotowanej krainie (mapie) Laboratorium Przyszłości zespoły konkursowe stworzyły postać Super STEAMa, czyli bohatera ciekawej nauki oraz Poradnik Fajnej Nauki – książkę w Minecraft Education Edition, zawierającą przepis na ciekawe sposoby uczenia się, zdobywania wiedzy i umiejętności oraz odkrywania świata.

     Nasi laureaci, zespół AmLaKu stworzyli postać MatmaMen, który jest wyjątkowym nauczycielem:

     „Matma Men i jego ołówek wymyślają różne gry, zabawy i zagadki na logiczne myślenie. W nagrodę uczniowie mogą się bawić na jego magicznej pelerynie-schodach i przechodzą na wyższy poziom nauki. Pelerynka chroni uczniów przed złymi mocami i kiepskimi pomysłami, smutkiem i przygnębieniem”.

     W swoim Poradniku opisali szkołę w jakiej chcieliby się uczyć, fragment przedstawiamy poniżej:

     „W naszej szkole marzeń uczniowie uczą się przez zabawę. Bawiąc się, odkrywają świat, przeprowadzają doświadczenia i obserwacje. W ten sposób uczą się nie tylko teorii, ale uczą praktycznego zastosowania wiedzy. Dlatego w naszych salach lekcyjnych są różne pomoce: drukarki 3D, roboty, okulary VR, komputery oraz miejsca do tradycyjnej nauki, rysowania, muzykowania i odpoczynku”.

     Uroczyste zakończenie fascynującej przygody w projekcie "Cybercraft – przygoda, która uczy" i rozstrzygnięcie konkursu "Szkoła Laboratoria Przyszłości" odbyło się 1 czerwca. W konkursie startowało ponad 200 szkół podstawowych.

     Naszą szkołę reprezentowały cztery zespoły. Oprócz AmLaKu, wzięli również udział uczniowie klas 4-7, którzy mieli trochę mniej szczęścia i nie stanęli na podium. Jednak sam udział w Konkursie, podjęcie wyzwania i przygotowanie pracy jest już sukcesem!     Poniżej prezentujemy postaci Super STEAMów pozostałych naszych zespołów

      

     Zespół Koderzy Wiedzy: Igor Zwierzchowski (6b), Tiththeara Khom (4b), Maciej Warchulski (4b)

     Super STEAM: EduCat      

     Zespół KOSMICI: Bartłomiej Saulus (5b), Daniel Domański (5a)

     Super STEAM: Pan Pluton      

     Zespół Pitagoras_SP73: Paweł Kawalec (7c), Łukasz Tchórzewski (7c)

     Super STEAM: AKUMULATOR      

     Gratulujemy wszystkim zespołom i zapraszamy do kolejnych konkursów!

     Opiekun prac

     Grażyna Chmielewska

    • Wróć do listy artykułów
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • Copyright Szkoła Podstawowa nr 73       

  Wszelkie prawa zastrzeżone